Pondelok 19.08.2019
Dnes má meniny 
Lýdia
°C
15.03.2019 01:10

MŠ na Ulici M. Mišíka v Prievidzi zrekonštruujú, navýši sa i jej kapacita


Ilustračná snímka: Prievidza.sk


Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi čaká rekonštrukcia. Práce budú mať za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac. Investíciu bude samospráva financovať z fondov Európskej únie, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.


"Hlavným cieľom projektu bude zvýšenie kapacity škôlky a skvalitnenie predprimárneho vzdelávania. Po rekonštrukcii objektu sa navýši kapacita oproti súčasnému stavu o 20 detí, čo predstavuje otvorenie jednej novej triedy," uviedol Ďureje.       

Rekonštrukčné práce budú podľa neho zahŕňať stavebno-technické úpravy na rozšírenie kapacít v existujúcich priestoroch, úpravy areálu MŠ v podobe výstavby hracej betónovej plochy, spojovacích chodníkov a vonkajšieho hracieho príslušenstva i nákup potrebného interiérového vybavenia pre deti. "V neposlednom rade bude rekonštrukcia zameraná na zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov MŠ pomocou zateplenia vonkajších plášťov a výmeny okien," doplnil.       

Mesto už podpísalo zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP) s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. "V súčasnosti pripravujeme proces verejného obstarávania a po jeho skončení začneme s implementáciou projektu," načrtol Ďureje.       

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 388.816 eur, NFP je vo výške 369.375 eur. Na financovaní sa bude mesto podieľať sumou 19 441 eur. Samospráva bude financovať približne polovicu prác tak, aby zabezpečila celkovú rekonštrukciu objektu. Celkový rozpočet projektu predstavuje 788 627 eur, mimo NFP tak zaplatí ešte ďalších 399 811 eur.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.05.2017
Na opravy komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac
Na opravy miestnych komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac. Navýšenie rozpočtu na investičnú akciu je súčasťou prvej zmeny rozpočtu mesta na tento rok, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (15. 5.) odobrili prievidzskí mestskí poslanci.
viac
10.04.2018
Mesto získalo príspevok 357-tis. eur na rekonštrukciu škôlky
Mesto Skalica podpísalo s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka zmluvu na čerpanie prostriedkov z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 357 299,96 eura. Predmetom čerpania je rekonštrukcia hospodárskeho pavilónu v škôlke Pod Kalváriou a vznik novej triedy s kapacitou 19 miest.
viac
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
17.10.2018
Druhú najväčšiu MŠ v meste rekonštruujú, dostane nové kúrenie aj fasádu
Kompletnou rekonštrukciou rozvodov kúrenia prechádzajú v týchto dňoch obe budovy dolnokubínskej Materskej školy (MŠ) Na Sihoti, kde mesto realizuje jednu zo svojich tohtoročných investičných akcií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %