Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
12.11.2019 08:10

Vo Vajnoroch sa predstavia folklórne súbory a ochotnícke divadlá


Ilustračný výrez plagátu


V bratislavskej mestskej časti Vajnory sa v sobotu a nedeľu 16. a 17. novembra predstavia v miestnom kultúrnom dome amatérske folklórne súbory a ochotnícke divadlá. Konať sa tu totiž bude podujatie Vajnorský širáček. Informoval o tom jeho organizátor, občianske združenie Podobenka z Vajnôr.


V sobotu sa predstavia folklórne súbory Podobenka z Vajnôr, Násedlováček z Moravy, Gerulata z Rusoviec, Filip Chňapek, gajdoš zo súboru Drienka z Veľkého Zálužia, folklórny súbor z Cífera, Na furt z Bratislavy a Ľudová hudba Parta zo Strečna. "Sprievodný program bude venovaný prvkom zapísaných do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska - Gajdy a gajdošská muzika na Slovensku (2013), Vajnorský ornament (2016) a Modranská majolika (2017)," priblížili organizátori.       

V nedeľu sa predstavia divadlá pre deti Divadlo Jaja, Divadlo oProti a Divadlo Úsmev. Pre dospelých divákov sa predstaví Biele divadlo a Divadlo PaTália z Tomášova. Sprievodný program bude tvoriť premietanie historických dokumentov o Vajnoroch.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Abovské slávnosti lákajú folklórom, zábavou i gulášom
Hudbu, tanec, spev a ďalší sprievodný program pre dospelých a deti ponúkne 48. ročník Abovských folklórnych slávností, ktoré sa budú konať v nedeľu (19. 6.) v Rozhanovciach pri Košiciach.
viac
26.06.2016
Folklórne slávnosti pod Poľanou ponúknu pestrý program
Živou pozvánkou v podobe vyhrávania heligonkárov Hore Detvou a otvorením sprievodných podujatí v areáli amfiteátra začnú v piatok 8. júla 2016 o 16.00 h v Detve 51. Folklórne slávnosti pod Poľanou (FSP).
viac
29.05.2018
XXXIV. Turčianske slávnosti folklóru
Turčianske slávnosti folklóru, ako významné podujatie v turčianskom regióne, majú za sebou vyše tridsaťročnú históriu. Zámerom podujatia je prezentácia ľudovej kultúry v regióne Turiec, motivácia folklórnych kolektívov k ďalšej činnosti a oživenie vzťahu obyvateľov k vlastnej minulosti a tradíciám.
viac
14.06.2019
Témou Hornonitrianskych folklórnych slávností bude liečiteľstvo či mágia
Lesopark v Prievidzi bude 28. a 29. júna hostiť najväčšie folklórne podujatie na hornej Nitre. Počas 34. ročníka Hornonitrianskych folklórnych slávností sa stretnú nielen členovia folklórnych zoskupení a milovníci ľudovej hudby, spevu a tanca, ale aj ľudoví umelci a predstaví sa i tradičná kuchyňa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %