Pondelok 03.08.2020
Dnes má meniny 
Jerguš
°C
24.10.2017 11:58

V Trenčianskom kraji vyrástli dve nové pumptrackové trate


Pumptracková dráha je odlišná v tom, že pomerne celú trať dokáže cyklista absolvovať bez šliapania do pedálov. Trénuje tak prácu s ťažiskom, rovnováhou, gravitáciou a využíva hlavne počiatočnú energiu pri jazde klopenými zákrutami či jazdou do kopca a z kopca.


Milovníci cyklistiky, adrenalínu a športoví nadšenci sa majú na čo tešiť. Obec Bošáca a mesto Nováky rozšírili možnosti športového vyžitia a môžu sa pochváliť novými pumptrackovými dráhami.


Obe sú unikátne

Miestnym bajkerom v Bošáci sa s podporou Obecného úradu podarilo vybudovať jedinečnú pumptrackovú dráhu v dĺžke 200 metrov priamo medzi ovocnými sadmi. Dokázali tak spojiť stáročia pretrvávajúcu ovocinársku tradíciu s najnovšími športovými trendmi. Trať je otvorená nonstop a podľa slov starostu obce Daniela Juráčka sa do budúcna plánuje vybudovať i umelé osvetlenie, aby bola dráha využívaná i vo večerných hodinách. Kým trať v Bošáci obklopuje príroda a nachádza sa na okraji obce, novácku pumptrackovú dráhu nájdete priamo v srdci mesta na Rastislavovej ulici. Tým sa dokázala odlíšiť od iných tratí, ktoré sú budované väčšinou na periférii miest. Cyklistom tak nechýba možnosť naplno využiť infraštruktúru mesta.

 

Na veku nezáleží

Pumptracková trať je ideálnym miestom na tréning, ale aj relax. Nie je určená len pre profesionálov a pretekárov. Dráhu môžu absolvovať deti na odrážadlách, „rekreační“ jazdci a začiatočníci, ktorých šport zaujal. „Cyklistika zažíva obrovský boom a už dlhší čas sa teší veľkej obľube na celom Slovensku v rôznych vekových kategóriách. Vybudovaním nových pumptrackových tratí sa podarilo rozšíriť rozrastajúcu sa základňu športovísk v Trenčianskom kraji, v čom vidím veľký potenciál na rozvoj cestovného ruchu,“ vyjadril potešenie predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Juraj Gerlici.

Autor: (tr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Cyklisti na pľac – začíname!
Je jar – najvyšší čas vybehnúť do prírody a na bicykle. Alebo využiť bicykle na dopravu do práce? Všetko potrebné sa dozviete 22. apríla na Deň Zeme, kedy mesto otvára cyklosezónu 2017.
viac
12.05.2017
Siedmy ročník Birell BikeFestu 2017 klope na dvere
Posledný májový víkend bude už tradične v bikeparku Kálnica patriť najväčšiemu bicyklovému festivalu na Slovensku.
viac
18.07.2017
Cyklisti budú spoznávať Svidník a jeho okolie
Štvrtý ročník zábavno-poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom pokračuje v sobotu 22. júla objavovaním Svidníka a jeho okolia.
viac
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %