Pondelok 11.11.2019
Dnes má meniny 
Martin, Maroš
°C
17.10.2019 10:30

V Piatok tekvicového rozžiaria centrum mesta vyrezávané lampáše


Ilustračná snímka, zdroj: Nitralive.sk


Kupecká ulica na pešej zóne v Nitre sa v piatok (18. 10.) rozžiari svetlom z tekvicových lampášov. Od popoludnia sa tu bude konať pravidelné jesenné podujatia s názvom Piatok tekvicového.


Okrem vyrezávania tekvíc sú pre návštevníkov pripravené koncerty, varenie tekvicovej polievky a ochutnávka rôznych špecialít z tekvice.

Počas podujatia predstaví Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre aj novú Divadelnú zónu, ktorá vyrastie na trávniku pred budovou DAB na Svätoplukovom námestí. Tvoriť ju bude dizajnové sedenie navrhnuté architektkami so skupiny Woven. „Chceme sa takouto formou zapojiť do komunitného života v centre Nitry. Návštevníci podujatia si tak budú môcť v piatok 18. októbra prvýkrát vyskúšať systém tohto dizajnového sedenia, na ktoré sme získali grant z mesta Nitry a Nitrianskej komunitnej nadácie,“ uviedla projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

Nová Divadelná zóna bude verejnosti k dispozícii od jari do jesene, teda v mesiacoch, keď počasie dovoľuje sedieť vonku. „Aj touto formou sme chceli prispieť k zútulneniu verejného priestoru v blízkosti divadla. Na samotnej výrobe diela sa podieľali aj naše divadelné dielne. V Piatok tekvicového si budú môcť návštevníci Divadelnej zóny vyskúšať vyrezávanie tekvíc pod vedením nitrianskeho výtvarníka Viliama Šulíka a pripravené je aj vystúpenie našej divadelnej retro kapely Živica,“ dodala Civáňová.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.11.2016
V Bratislave sa budú konať Dni Prahy
Bratislava ožije pražskou kultúrou. V dňoch od 10. novembra do 11. decembra 2016 sa budú v hlavnom meste SR Bratislave konať Dni Prahy.
viac
29.03.2017
Nitrianska hudobná jar prináša vynikajúce umelecké zážitky
Prierezom operou Wolfganda Amadea Mozarta Don Giovanni sa vo štvrtok 16. marca začala Nitrianska hudobná jar 2017.
viac
20.03.2019
Na otváracom koncerte Nitrianskej hudobnej jari zaznie aj Malá nočná hudba
Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala pod umeleckým vedením Ewalda Danela vo štvrtok 21. marca v priestoroch nitrianskej Synagógy slávnostne otvorí 46. ročník Nitrianskej hudobnej jari. V ich podaní zaznie v tento večer okrem iných melódií aj populárna Malá nočná hudba W. A. Mozarta.
viac
13.04.2019
Na Veľký piatok bude v uliciach mesta Nitra krížová cesta
V uliciach Nitry sa bude na Veľký piatok 19. apríla konať tradičná krížová cesta. Slávnostná pobožnosť sa začne o 13.30 h pred budovou krajského súdu na Štúrovej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %