Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
14.08.2017 08:41

V osade Podskalka pri Humennom vybudujú komunitné centrum


Ilustračná snímka zdroj: docplayer.net


Humenská radnica uspela so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok vo výške približne 250.000 eur na vybudovanie nového komunitného centra (KC) pre deti a mládež v osade Podskalka. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta.


      Navrhované KC bude bezbariérové. Jeho súčasťou bude klubová, komunitná a technická miestnosť, kancelária, kuchynka, hygienické zariadenie, átrium a sklad. Predpokladaný začiatok realizácie aktivít projektu je plánovaný na január budúceho roka, potrvá do marca 2019. Spolufinancovaný bude z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, Štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov mesta vo výške minimálne 5 %.       

Komunitné centrum má podľa Dochánovej okrem iného zaistiť vhodné aktivity zamerané na marginalizované skupiny. Jeho cieľom bude zabezpečovať vzdelávaciu činnosť pre rôzne vekové skupiny, ako je napr. škola varenia, finančná gramotnosť, komunikačné zručnosti, kariérne a sociálne poradenstvo, ale aj rôzne preventívne programy.       

Určené bude pre mládež na efektívne využitie voľného času a výučbu. "Pre tamojších obyvateľov bude KC slúžiť za účelom poskytovania komplexných, odborných a iných činností či aktivít, ktoré prispievajú k sociálnemu začleňovaniu osôb sociálne vylúčených, a to ako na individuálnej, tak aj na lokálnej úrovni. Zároveň vytvorí príležitosti, ktoré sociálne vylúčeným jednotlivcom a rodinám napomôžu plne sa zapojiť do ekonomického, sociálneho a kultúrneho života," poznamenala Dochánová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
12.04.2019
Na Podskalke rozširujú škôlku, pokračuje aj výstavba komunitného centra
Na Podskalke pri Humennom rozširujú materskú školu, pokračuje sa aj vo výstavbe komunitného centra. Primátor mesta Miloš Meričko navštívil osadu v rámci kontrolného dňa. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu.
viac
01.08.2019
Začína výstavba nového komunitného centra v Detve
V júli 2019 začalo mesto Detva realizovať projekt pre rozvoj služieb občanom, výstavbu novej multifunkčnej budovy komunitného centra.
viac
03.03.2020
Mesto vybuduje vďaka eurofondom nové komunitné centrum
V podtatranskom mestečku Spišská Belá začnú čoskoro s výstavbou komunitného centra. Zámer schválili tamojší poslanci ešte v máji 2018.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %