Utorok 28.01.2020
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
30.11.2018 01:45

V MsZ sedia hokejový majster sveta Ž. Pálffy a vicemajster M. Lipovský


Ilustračná snímka MsÚ Skalica


Exkluzívne zloženie z hokejového pohľadu má mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Skalici. Členmi poslaneckého zboru sa stali majster sveta z roku 2002 v Göteborgu Žigmund Pálffy a strieborný medailista zo svetového šampionátu z roku 2000 v Petrohrade Miroslav Lipovský.


Pre oboch je pozícia v zastupiteľstve novou skúsenosťou. "Je to síce iné ako hokej, ale myslím si, že to pre mňa nebude problém. Pre nás je dôležité, aby Skalica fungovala. Uvidíme, ako to bude s rozpočtom v budúcom roku. Na to som veľmi zvedavý, keďže sme ho zatiaľ ešte nevideli. Od rozpočtu sa budú odvíjať ďalšie veci," uviedol po zložení sľubu pre TASR Žigmund Pálffy.       

„Bol som v očakávaní, mal som aj trému, ako ceremoniál prebehne. Zatiaľ prevláda optimizmus, eufória a chuť do práce. Viem, že ma čaká opäť niečo nové v živote, pri čom sa môžem opäť ďalej posunúť," doplnil Lipovský.       

Obaja sa do poslaneckých lavíc skalického zastupiteľstva dostali po tesnom súboji. "Neprežíval som to nijako zvlášť. Ak by som sa do zastupiteľstva nedostal, nič vážneho by sa pre mňa nestalo. Stále by som Skalici držal palce a snažil sa podporovať mesto v rámci svojich možností," uviedol Pálffy, ktorý získal o jeden hlas viac ako prvý nepostupujúci v jeho volebnom obvode.       

Lipovský sa dostal do zastupiteľstva ako náhradník, keďže v jeho obvode zvíťazila Anna Mierna, ktorá nastúpila na post primátorky. „Bral som to normálne. Mne prišli ráno textové správy, že som sa do zastupiteľstva dostal. Najskôr som bol trochu prekvapený, neskôr prišli mierne obavy, čo ma čaká. To už prešlo, teraz je čas oboznámiť sa so všetkými problémami a výzvami, ktoré na mesto Skalica čakajú a vhupnúť do toho," reagoval pre TASR na svoje zvolenie dvojnásobný majster Slovenska, ktorý tituly vychytal vo farbách Žiliny a Košíc.       

Dá sa očakávať, že prioritou oboch bude predovšetkým šport a zvlášť hokej. "S najväčšou pravdepodobnosťou sa v zastupiteľstve budú riešiť podstatne dôležitejšie veci, ako je hokej. Na druhej strane je jednou z vecí, ktoré by malo mať mesto na pamäti, rozvoj športu a kultúry pre naše ďalšie generácie. Sme tu dvaja z hokejového prostredia, ale športu sa budeme venovať predovšetkým ako celku," uviedol pre TASR Lipovský, ktorý v súčasnosti šéfuje aj mužskému hokeju v meste.       

„Je pekné, že má hokej silné postavenie v skalickom zastupiteľstve. Budeme ho určite obaja výrazne obhajovať, uvidíme ako sa nám to podarí," doplnil Pálffy. Skalický útočník, ktorý v základnej časti NHL odohral 684 zápasov a získal v nich viac ako jeden kanadský bod na zápas, sa v súčasnosti angažuje v mládežníckom hokeji na Záhorí. "Zámer obhajovať hokejovú mládež mám aj naďalej. Ja som sa osobne nepohodol so súčasným vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), takže ma trochu pribrzdili v rozlete. Uvidíme, ako dopadnú budúcoročné voľby v SZĽH, verím, že tam súčasná skupina ľudí už nebude pokračovať a začneme odznova a hokej posunieme dopredu," poznamenal k súčasnej situácii v hokejovom dianí bývalý útočník.       

V minulých dňoch podpísal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič memorandum s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom o rozvoji hokeja v kraji. "Memorandum nie je nič záväzné a konkrétne. Uvidíme, čo súčasný prezident SZĽH zanechá novému. Uvidíme, ako dopadne mužský hokej v Skalici, mládež nám funguje vynikajúco. Sú síce rezervy, ale dá sa s nimi pracovať a napraviť ich. Som presvedčený, že akadémia v Skalici môže fungovať. Neviem, ako je na tom hokej v Trnave, kde som osobne nebol. My máme teraz svoje problémy, na ktoré sa musíme zamerať," doplnil Pálffy.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.05.2018
Mestské zastupiteľstvo predaj viníc neschválilo
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Skalici hlasovali na minulotýždňovom zasadnutí o zámere predaja viníc formou obchodnej verejnej súťaže. V návrhu išlo o pozemky o výmere 77.417 metrov štvorcových patriace mestu.
viac
18.12.2018
Mestskí poslanci budú odmeňovaní po novom
Stropkovskí mestskí poslanci sa na prvom pracovnom zasadnutí v polovici decembra zaoberali rozpočtom na rok 2019, ako i zásadami ich odmeňovania. Ako TASR informoval hovorca mesta Peter Novák, tie sa menia z jednotlivých odmien za zasadnutie na mesačnú odmenu.
viac
19.02.2019
Skalica prerozdelí na športovú činnosť klubom 43.637 eur
Mesto Skalica poskytne dotácie zo svojho rozpočtu pre športové kluby v celkovej výške 43.637 eur. Rozhodli o tom poslanci na svojom februárovom zasadnutí na návrh Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport (KVMaŠ) pri mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Skalici.
viac
10.06.2019
Žilinskí mestskí poslanci schválili zámer odpredaja hokejového klubu
Mesto Žilina plánuje predaj mestského hokejového klubu (MsHK), ktorý bude od budúcej sezóny pôsobiť v I. hokejovej lige.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.67 %