Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
06.09.2018 02:55

Tento víkend prinesie so sebou lákavé podujatia


Ilustračný výrez plagátu


Malokarpatský pohár historických RC modelov,Deň vo vinohradoch, Rímske hry & Limes days, Vrakunské hodové slávnosti, Stredoveký deň v Abelande, Dubovská scískačka, Festival Mravenec, Wine & Art, Ufo Vertical Sprint, Otvorené viechy.


To sú víkendové podujatia, na ktoré sa môžete tešiť po prvom týždni školského roka. „Aj keď letné prázdniny skončili, školský rok so sebou taktiež prináša veľmi zaujímavé podujatia, ktoré návštevníci bratislavského regiónu môžu navštíviť. My sa s Vami stretneme na podujatí Deň vo vinohradoch, Rímske hry a Vrakunské hody,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Od piatka až do nedele sa na letisku v Dubovej koná 9. ročník Malokarpatského pohára historických RC modelov lietadiel. V piatok sa môžete prísť pozrieť na ukážky a voľné lietanie a v sobotu a v nedeľu prebehnú súťažné lety.

Na nábreží Malého Dunaja sa od piatku do nedele konajú tradičné Vrakunské hodové slávnosti. Čaká na Vás výborný hudobný program s množstvom atrakcií a prekvapení.

Už desiatykrát sa v sobotu vo viniciach Malých Karpát koná podujatie Deň vo vinohradoch. Vychutnajte si nádherné výhľady s pohárom v ruke a ochutnajte malokarpatské vína vo skvelej atmosfére. Hrať bude hudba a okrem vína môžete ochutnať aj domáce špeciality.

Gazdovská dedinka Abeland sa v sobotu prenesie do stredoveku. V Abelande nájdete historické tábory, šermiarske vystúpenia, živú hudba a ohňovú show. Príďte aj s deťmi zažiť deň plný zábavy.

Príďte v sobotu ochutnať tradičné dubovské jedlo scískanice. Od 16:00 sa v spoločenskej sále na Dubovej koná Festival scískaníc. Navarená bude i kyslá fazuľová polievka, ku ktorej sa scískanice jedávali.

Ak chcete nazrieť do dejín starovekého Ríma, príďte v sobotu do Rusoviec na Rímske hry & Limes days. Môžete sa tešiť na príchod Rimanov, točenie hrnčiarskym kruhom, slávnostný sprievod cisára a rôzne súťaže a vystúpenia.

V Plaveckom Štvrtku sa v sobotu koná medzinárodný festival detských folklórnych súborov, Festival Mravenec. V programe sa Vám predstavia folklórne súbory zo Slovenska, ale i zahraničia a predvedú Vám tradičný spev a tanec z jednotlivých regiónov.

Posledný krát v tomto roku sa Vám v rámci Wine&Art predstaví skupina Arion. Príďte si v sobotu vychutnať skvelú country hudbu s výborným vínkom a gastronómiou do Malokarpatského múzea v Pezinku o 19:00.

Nadšenci športu majú možnosť zúčastniť sa v sobotu na 6. ročníku podujatia UFO vertical sprint. Svoje sily si môžete zmerať v behu do schodov, kde musíte prekonať 23 poschodí čo je 430 schodov.

V rámci Otvorených viech na Vás čakajú vinári, ktorí otvoria svoje vinárstva a privítajú Vás dobrým a kvalitným vínkom. Od 5. septembra do 8. septembra môžete prísť ochutnať vínko k Pavlovi Borišovi. Dňa 7. septembra Vás radi privítajú vo Vinárstve Michal Bažalík. A od 7. do 8. septembra si môžete vychutnať vínko u Kautza/Krupu.

Autor: Michal Roman - Bratislava Region Tourism


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Práce na príprave Európskeho summitu regiónov a miest finišujú
Prípravy a organizačné práce v súvislosti so siedmym Európskym summitom regiónov a miest, ktorý sa bude v hlavnom meste konať 8. a 9. júla, pomaly finišujú. Na neformálnom stretnutí v pondelok 6. júna to uviedla riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
30.09.2016
Október v bratislavskom regióne prinesie hody
Pokračovanie Župnej jesene so sebou aj v októbri prinesie podujatia, ktoré vytiahnu do jesenných ulíc milovníkov hodovania, dobrého vína a miestnych špecialít z kapusty.
viac
29.09.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení hodovania a kapusty
Európska noc výskumníkov, Karloveské hody 2017, Bitka o Bratislavu 2017, Cyklistické preteky, Oktoberfest, Guláš majster spod Vysokej a Dni zelá. Tieto podujatia spríjemnia jesenný víkend v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %