Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
11.04.2024 12:00

SSC rekonštruuje v okrese Stropkov tri mosty, práce by mali byť ukončené skôr


Ilustračná snímka (TASR)


Slovenská správa ciest (SSC) aktuálne rekonštruuje na ceste prvej triedy v okrese Stropkov tri mosty. Konkrétne dva v obci Breznica a jeden v Miňovciach. Kamiónová doprava je vylúčená od križovatky za obcou Turany nad Ondavou po križovatku za obcou Duplín.


Kamióny tak jazdia po ceste prvej triedy, ktorá slúži ako obchádzková trasa. SSC tvrdí, že rekonštrukcia mostov by mala byť zrealizovaná do konca tohto roka. Dokončenie dvoch stavieb bolo v pláne v roku 2025. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SSC Jana Lukáčová.         

Prednostom Okresného úradu v Prešove bola na spomenutých mostoch vyhlásená mimoriadna situácia. Čo sa týka mosta v Breznici, do konca roka 2023 bola podľa Lukáčovej zbúraná jeho viac poškodená polovica a nanovo zrealizovaná pokládka nosnej konštrukcie vrátane asfaltových vrstiev. V súčasnosti je na túto polovicu presmerovaná doprava a zhotoviteľ začal s búracími prácami na druhej polovici mosta.         

Na druhom moste v Breznici zhotoviteľ stavby podľa jeho slov v novembri a decembri 2023 zrealizoval obchádzkovú komunikáciu. Po presmerovaní dopravy vo februári 2024 začal s búracími prácami na pôvodnom mostnom objekte. Čo sa týka mosta v Miňovciach, zhotoviteľ realizuje prípravné práce na budovaní obchádzkovej trasy.         

Termín dokončenia prác na moste v Breznici je september tohto roka, na ďalšom október 2025 a na moste v Miňovciach november 2025. "Úsilie SSC aj zhotoviteľov smeruje k tomu, že by rekonštrukcia všetkých mostov mala byť ukončená v rovnakom termíne - na konci roka 2024," povedala Lukáčová.         

Ako doplnila, všetky stavebné akcie sú financované zo štátneho rozpočtu. Celkové náklady mostov v Breznici sú viac ako 1,1 milióna eur a 2,3 milióna eur a v Miňovciach viac ako 2,3 milióna eur s DPH.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Kanalizácia zvýšila bonitu obce
Kvalita života obyvateľov v najväčšej obci Považskobystrického okresu – Papradne sa rapídne zvýšila pred dvomi rokmi, keď sa v spolupráci s Považskou vodárenskou spoločnosťou ukončil projekt odkanalizovania celej doliny.
viac
27.09.2018
Stropkov oslávi 100. výročie konca vojny a odhalia monument na cintoríne
Stropkov sa chystá na veľkú slávnosť. V sobotu 29. septembra sa tam v rámci celodenného programu uskutoční séria podujatí pripomínajúca vojnové udalosti spred sto rokov. Jeho hlavným motívom budú oslavy 100. výročia ukončenia I. svetovej vojny.
viac
15.08.2019
V Trenčianskom kraji sa opravia cesty a mosty za rekordne vysokú sumu
V rámci súvislých opráv ciest II. a III. triedy plánuje župa zo svojho rozpočtu zrekonštruovať celkom 44 úsekov ciest, 6 mostných objektov a 2 oporné múry. Financie na ďalšie opravy ciest získal TSK z eurofondov. Koncom októbra tohto roka by tak motoristi mohli využívať časť vynovených komunikácií.
viac
19.05.2020
V Stropkove začínajú rekonštruovať kostolnú vežu
Mesto Stropkov v spolupráci s rímskokatolíckou cirkvou vstupujú do finálnej fázy rekonštrukcie renesančnej veže Sanktuária Najsvätejšieho tela a krvi Kristovej, ktorej cieľom je sprístupniť túto najvýznamnejšiu a zároveň najvyššiu stavbu v regióne verejnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %