Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
31.01.2024 10:05

Spišská Nová Ves: V lokalite Šulerloch zrekonštruovali vojenský bunker


Ilustračná snímka


V prímestskej rekreačnej lokalite Šulerloch v Spišskej Novej Vsi nedávno pribudla nová atrakcia - zrekonštruovaný vojenský bunker typu ÚŽ-6. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.


Projekt finančne podporil Košický samosprávny kraj sumou 30-tis. eur cez program na podporu cestovného ruchu Terra Incognita.         

"V bunkri môžu návštevníci uvidieť autentické vojenské predmety z obdobia 60. až 80. rokov 20. storočia, ako aj staré zdravotnícke vybavenie. Informačná tabuľa pred bunkrom sa venuje typu bunkra ÚŽ-6, mini expozícia vnútri je venovaná železničnému vojsku a vojenského útvaru VÚ 3521 v Spišskej Novej Vsi," uviedlo mesto.         

Návšteva bunkra je okrem individuálnych návštevníkov vhodná aj pre školské skupiny, keď v rámci vychádzok a branných cvičení môžu obohatiť vzdelávanie zážitkovou formou a prepojiť pohyb v prírode s dejepisom a občianskou náukou. Vstup do bunkra je bezplatný, dvere sa dajú otvoriť dvoma spôsobmi - pomocou čipu, ktorý sa dá zapožičať v Turistickom informačnom centre, alebo pomocou mobilnej aplikácie.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.08.2017
Počas Dní mesta priblížia požiar námestia i kostola
Najbližší víkend (25. - 27.8.) sa uskutočnia v Spišskej Novej Vsi Dni mesta a 22. trh ľudových remesiel. Ľudia sa budú môcť prostredníctvom divadelnej hry dozvedieť informácie o požiari námestia a katolíckeho kostola z rokov 1848 a 1849.
viac
31.05.2019
Dve najväčšie spišské mestá pripravili na MDD bohatý program
Dve najväčšie mestá na Spiši pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) pre najmenších obyvateľov bohatý program. Hovorkyňa mesta Poprad Jarmila Hlaváčová informovala, že oslavy pod Tatrami potrvajú niekoľko dní.
viac
28.04.2020
Pamätnú knihu mesta Spišská Nová Ves zo 14. storočia zreštaurovali
Pamätnú knihu mesta Spišská Nová Ves z rokov 1383 až 1632 zreštaurovali. Ako povedal riaditeľ Štátneho archívu v Košiciach Richard Pavlovič, obsahuje jeden z troch najstarších zápisov v mestskej knihe na Slovensku, zapísané je v nej aj takzvané spišské právo - Zipser Wilkür.
viac
13.03.2024
V lokalite Schulerloch sprístupnili obnovený vojenský bunker ÚŽ-6
V prímestskej lokalite Schulerloch v Spišskej Novej Vsi sa podarilo zrekonštruovať opustený vojenský bunker typu ÚŽ-6. Slávnostne ho sprístupnili pre verejnosť v utorok predpoludním. V jeho interiéri vznikla malá vojenská expozícia, ktorá ponúka pohľad do vojenskej minulosti územia Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %