Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
27.01.2021 02:25

Sharuj, lajkuj, cvič: videoseriál IUVENTY


Ilustračná snímka.


Dávame do pozornosti 10-dielny videoseriál IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže s názvom Sharuj, lajkuj, cvič: HOME CHALLENGE, ktorý je určený pre žiakov, študentov, ale aj rodičov, ktorí sa chcú rozhýbať po čase strávenom za počítačom.


Práca s mládežou rozvíja mladých ľudí v každej oblasti ich života. Prináša im nové vedomosti, zručnosti, buduje charakterové vlastnosti. Veľmi dôležitou oblasťou je aj rozvoj fyzickej zdatnosti, pretože pohyb pôsobí pozitívne aj na ľudskú psychiku.

Aj kvôli tomu vznikol počas pandémie 10-dielny videoseriál IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže s názvom Sharuj, lajkuj, cvič: HOME CHALLENGE.

Sila, kondícia, zdravie, držanie tela. To sú pojmy, ktoré úzko súvisia s cvičením. Videoseriál Shareuj, lajkuj, cvič: HOME CHALLENGE vznikol v spolupráci s Lenkou Zubrikovou z BigHugGym v Petržalke a Mišom Zubrikom zo Športového klubu MEDVEDiCA.

Cieľom cvičebného videoseriálu je prostredníctvom krátkych videí ukázať, ako efektívne precvičiť celé telo. Každé video sa venuje určitej časti tela a jeho pridanou hodnotou je nielen vysvetlenie daných cvikov, ale aj následná inštruktáž profesionálnymi trénermi. Cvičenie je teda bezpečné a efektívne. Nie sú potrebné žiadne špeciálne pomôcky a ponúka alternatívy pre mladších i starších, resp. viac i menej fyzicky zdatných. Súčasťou videí je aj rozcvička, ktorá pripraví celé telo na aktivitu.

Cvičebný materiál je dostupný na YouTubovom kanáli IUVENTY: https://www.youtube.com/channel/UCvfe9n7giYk2I-1oLrE-WrQ.

Videá sú vhodné pre každého žiaka základnej školy či študenta strednej školy, ktorý trávi za počítačom podstatnú časť dňa, ale aj pre rodičov. Rodiny si teda môžu zacvičiť spolu. Nakoľko sú cviky detailne vysvetlené, daný materiál môže poslúžiť aj učiteľom, pretože sa dá aplikovať ako inšpirácia, prípadne adekvátna náhrada hodín telesnej výchovy prenesenej do online prostredia.

Autor: (iuventa.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2020
Školské poplatky za apríl a máj navrhuje primátorka znížiť na 0 eur
Na nasledujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva predkladá primátorka mesta Prievidza návrh Doplnku č. 1 ku Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Prievidza č. 1/2020 o určení príspevkov od zákonných zástupcov detí, žiakov a dospelých na čiastočnú úhradu výdavkov v školách a školských zariadeniach.
viac
06.08.2020
Kampaň: Ochrana detí v digitálnom priestore
Kampaň na ochranu detí v digitálnom priestor spustilo Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch rezortu práce a sociálnych vecí. Tohtoročným cieľom je upozorniť na riziká hroziace deťom v digitálnom priestore.
viac
17.12.2020
Gröhling predstavil plán návratu detí do škôl
Návrat detí do škôl po 11. januári 2021 sa bude riadiť podľa stupňa COVID automatu.
viac
26.01.2021
Petržalka zjednotila výšku príspevku pre deti v MŠ
Výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole v bratislavskej Petržalke sa zjednotila pre všetky deti bez ohľadu na miesto trvalého pobytu. Po novom je to 40 eur na jedno dieťa na mesiac.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %