Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
12.12.2018 02:00

Pozývame vás na tradičnú župnú predajnú zabíjačku v strede Petržalky


Ilustračná snímka petrzalka.sk


Organizuje ju Bratislavský samosprávny kraj spoločne so župnou Strednou odbornou školou gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave. Cieľom je popularizovať a prezentovať tradičné remeslo mäsiar-údenár.


Počas celého dňa si môžu návštevníci pozrieť nielen ukážku zručností študentov a ich majstrov, ale aj nakúpiť zabíjačkové špeciality ako jaterničky, krvavničky, klobásy, tlačenku, oravskú slaninu a iné tradičné gastronomické výrobky - údenú rolku, stehno, krkovičku, vyrobené nielen žiakmi školy pod vedením majstra odborného výcviku Ladislava Šimona, ale aj absolventov školy Zola Galamboša z Nového Života a Tibora Ékeho z Gabčíkova. Kupujúci si môžu dopriať aj zákusok, kávu, čaj a či iné dobroty v školskej pizzérii.

Termín: sobota 15. 12. 2018 od 10.  do 15. hodiny – brífing s predsedom BSK Jurajom Drobom o 10:30 hodine

 Miesto: SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava

www.bratislavskykraj.sk

Autor: Mgr. Lucia Forman, hovorkyňa BSK


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2017
Petržalka chce poskytnúť učiteľom lacnejšie ubytovanie
Bratislavský samosprávny kraj po vzájomnej dohode s vedením bratislavskej mestskej časti Petržalka ubytuje viacerých pedagogických zamestnancov materských škôl v nevyužívaných priestoroch stredoškolských župných internátov. Prví sa budú môcť sťahovať už začiatkom júna.
viac
20.07.2017
Súťaž na vybudovanie Family parku v Bratislave je spustená
Unikátny projekt Family parku naberá reálne kontúry. Záujemcovia o tridsaťročný prenájom a prevádzku „Family parku“ na rozlohe deviatich hektárov majú možnosť predkladať svoje ponuky do 7. septembra.
viac
22.03.2019
Župní študenti varili ruské špeciality
Študenti Strednej odbornej školy Gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v bratislavskej Petržalke sa už po šestnásty raz zoznamovali s cudzokrajnou kuchyňou. Tentokrát sa do centra pozornosti dostali ruské národné gastronomické špeciality pri príležitosti Dňa ruskej kuchyne.
viac
01.04.2019
Informatici budú mať pre štúdium modernejšie priestory aj vybavenie
Ďalšie Centrum odborného vzdelávania a prípravy, tentoraz pre oblasť informačných technológií, dostáva reálne kontúry. Buduje sa na Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %