Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
24.06.2024 05:15

Okres Sabinov má ďalší vynovený most aj cestný úsek


Ilustračná snímka: PSK


Zmodernizovaný most v Lúčke a nový koberec v úseku od hranice okresov Sabinov a Levoča po obec Nižný Slavkov. To je bilancia aktuálnych cestných akcií zrealizovaných v okrese Sabinov. Prešovský samosprávny kraj (PSK) do nich investoval z vlastných zdrojov vyše 400-tisíc eur.


Motoristická verejnosť sa teší z ďalších zrealizovaných cestných akcií v Prešovskom kraji. Tentoraz prešla modernizáciou cestná infraštruktúra v okrese Sabinov. Prešovská župa prostredníctvom svojej Správy a údržby ciest PSK konkrétne ukončila rekonštrukciu mosta v Lúčke aj opravu cesty v smere do Nižného Slavkova. Preinvestovala tu celkovo 409-tisíc eur.

V obci Lúčka prešiel konkrétne opravou 50-ročný mostný objekt, ktorý prevádza cestu č. III/3189-003 ponad Lúčanku. Vykazoval veľmi zlý stavebno-technický stav, pričom sa nachádzal v šiestom zo siedmich stupňov hodnotenia. V rámci prác sa na ňom kompletne odstránili zistené poruchy, a to výmenou jeho nosnej konštrukcie i zvršku. Dolná stavba sa zrekonštruovala a na objekte sa vybudovali prechodové oblasti vrátane odvodnenia.

Súčasťou rekonštrukcie bolo tiež vybúranie celej konštrukcie vozovky na moste a následné zhotovenie novej. Dosypali sa tu krajnice,  osadili cestné smerové stĺpiky a zrealizovalo sa vodorovné dopravné značenie. Náklad všetkých zmienených stavebných prác sa vyšplhal na sumu 196 000 eur.

V okrese Sabinov prešlo modernizáciou aj takmer 1,7 kilometra cesty 3. triedy č. 3216 v úseku okresov Sabinov/Levoča – Nižný Slavkov. Cestná akcia sa zamerala na zlepšenie stavebno-technického stavu komunikácie. Pôvodný poškodený kryt vozovky sa odfrézoval a položil sa tu nový asfaltový koberec. V závere investičnej akcie za viac ako 213-tisíc eur sa v úseku zrealizovalo  aj vodorovné dopravné značenie.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2016
Po prázdninovej prestávke vláda navštívila dalšie najmenej rozvinuté regióny
Postupne zasadla v Sabinove (22. augusta) Sobranciach (23. augusta) Trebišove (24. augusta) a v ďalšom týždni vo Vranove nad Topľou (30. augusta) a vo Svidníku (31. augusta). Začiatkom septembra (7. septembra) stihla hneď dve výjazdové rokovania. Najprv zasadala v Poltári a potom vo Veľkom Krtíší.
viac
21.09.2019
Poslanci kritizujú zlý technický stav mosta cez Váh i prijaté opatrenia
Mestskí poslanci v Komárne nie sú spokojní so zlým technickým stavom mosta cez rieku Váh a s opatreniami, ktoré boli v súvislosti s mostom prijaté a realizované.
viac
09.12.2020
Otvorili zrekonštruovaný most cez Váh v Považskej Bystrici
Po viac ako 15-mesačnej rekonštrukcii a polročnom meškaní otvorili v utorok (8.12) pre motoristov zrekonštruovaný Orlovský most cez rieku Váh v Považskej Bystrici. Bola súčasťou prvej etapy rekonštrukcie takmer 3,6 kilometrového úseku cesty II/517 Považská Bystrica – Domaniža.
viac
31.10.2022
PSK modernizuje dva mosty a šesť kilometrov ciest v okrese Sabinov
Prešovský samosprávny kraj (PSK) modernizuje ďalšie cesty a mosty aj v okrese Sabinov. Pri Sabinove sa zároveň rieši problém na úseku s nedostatočným odvodnením.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %