Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
01.06.2023 10:35

Obec chce z envirofondu financovať kompostéry a traktor na odvoz odpadu


Ilustračná snímka.


Do dvoch výziev vyhlásených Enviromentálnym fondom sa nedávno zapojila obec Dobrá Niva v okrese Zvolen.


O financie z prvej žiadajú na nákup kompostérov pre obyvateľov a techniky na prekopávanie kompostu pre obecné kompostovisko a z druhej na zakúpenie traktora s čelným nakladačom potrebným na zber a zvoz triedeného odpadu.

Ako obec informuje, v prvom prípade ide o zlepšenie systému zhodnocovania biologicky rozložiteľného odpadu v obci. V prípade, že budú úspešní, obec zaobstará kompostéry s objemom minimálne 1050 litrov v počte 530 kusov, ktoré budú umiestnené do každého domu. "Zároveň plánujeme obstarať prekopávač kompostu, aby sme mohli zvýšiť množstvo a zároveň aj kvalitu vyprodukovaného kompostu. Rozšírením separovania a zhodnocovania biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO) sa zvýši celkový podiel vyseparovaných zložiek, čím sa znížia výdavky na odvoz odpadu z obce," uvádza samospráva.

Z druhej výzvy by chceli získať traktor s čelným nakladačom. Traktor bude slúžiť na zber a zvoz BRKO, objemného odpadu a drobného stavebného odpadu a postupne tak zrealizovať obmenu zastaranej techniky.

Obec sa podľa starostu Milana Jakubíka vzhľadom na obmedzenosť rozpočtu zapája takmer do každej dostupnej výzvy, kde je reálna šanca, že bude úspešná a realizácia projektu bude mať pozitívny vplyv na rozvoj obce.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.09.2019
Obec chce pre spolky získať budovu železničnej zastávky
Obec Dobrá Niva v okrese Zvolen sa nevzdáva svojho záujmu získať objekt miestnej železničnej zastávky. Nedávno poslala opäť žiadosť Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) na jeho prevod do majetku obce.
viac
26.11.2019
ŽSR budovu zastávky nedajú obci zdarma, chcú za ňu 18-tis. eur
Objekt železničnej zastávky v Dobrej Nive v okrese Zvolen, ktorú chce miestna samospráva využívať na činnosť klubov, spolkov a združení, získa obec od Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) iba kúpou. ŽSR ako vlastník nehnuteľnosti si od obce za budovu vypýtali 18.000 eur.
viac
12.06.2021
Dobrá Niva podala žiadosť o úver na ŠFRB, dom služieb chce prestavať na byty
Obec Dobrá Niva v okrese Zvolen podala v uplynulých dňoch žiadosť o úver na Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) a o dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR na rekonštrukciu dvoch podlaží tamojšieho domu služieb.
viac
05.01.2023
Dobrá Niva chce tento rok budovať novú ČOV, zaviedla tiež poplatok za rozvoj
Vybudovanie novej čistiarne odpadových vôd (ČOV) a následné prepojenie starej ČOV s novou a tiež spustenie procesu jednoduchých pozemkových úprav v lokalite IBV Nad Višničkami, to sú hlavné priority vedenia obce Dobrá Niva v okrese Zvolen na tento rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %