Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
30.10.2021 04:45

Neziskovky organizujú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova


Ilustračná snímka


Neziskové organizácie pomáhajúce v Bratislave ľuďom bez domova vyhlásili viacero verejných zbierok teplých vecí. Organizácia Depaul Slovensko urgentne potrebuje nohavice, trenky, mikiny, bundy i topánky.


Radi tam však prijmú aj veci, ako pánske čiapky, hrubé teplé ponožky, dáždniky, pršiplášte, spodnú bielizeň, tričká s dlhým aj krátkym rukávom, všetky veľkosti mikín a svetrov, tenisky veľkosti 42 - 45, športové nohavice, tepláky i opasky. Vo svojej nocľahárni Depaul potrebuje i potraviny. Najnutnejšie kávu, mlieko, sirup či paštéty. Taktiež respirátory kategórie FFP3 a FFP2. Viac informácií o tom, kde a aké veci organizácia zbiera, nájde verejnosť na webe depaul.sk.       

Občianske združenie Vagus tiež rado od ľudí prijme do konca októbra zimné bundy, zimnú obuv, mikiny s kapucňou, nohavice, čiapky, rukavice, dámske pančušky či pánske spodky. "Do nášho šatníka si chodia počas chladných dní desiatky ľudí bez domova po teplé veci. Majú možnosť si vybrať z toho, čo na sklade aktuálne máme. Za ten čas, čo túto službu prevádzkujeme, vieme preto zostaviť presný zoznam vecí, o ktoré bude najväčší záujem," uviedla organizácia. Bližšie inštrukcie k zbierke nájde verejnosť na webe vagus.sk.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2017
Ružinov organizuje materiálovú zbierku pre ľudí bez domova
Mestská časť Bratislava – Ružinov v týchto dňoch organizuje materiálovú zbierku na pomoc ľuďom bez domova.
viac
26.02.2018
Pre pomoc ľuďom bez domova v mrazoch funguje SOS linka i aplikácia
V Bratislave funguje v aktuálnom mrazivom počasí pre pomoc ľuďom bez domova aj SOS linka občianskeho združenia (OZ) Vagus s číslom 0949 655 555 alebo mobilná aplikácia Vagus SOS. Ľudia tu môžu nahlásiť polohu a stav človeka bez domova na území hlavného mesta, ktorý v mrazoch potrebuje pomoc.
viac
23.01.2021
MV SR hľadá spôsob, ako riešiť problém ohniska nákazy medzi ľuďmi bez domova
Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom okresného úradu hľadá spôsob, ako riešiť v Bratislave situáciu s ľuďmi bez domova, medzi ktorými sa začal nebezpečne šíriť nový koronavírus. Pre TASR to uviedla riaditeľka tlačového odboru rezortu vnútra Barbara Túrosová.
viac
21.10.2021
Vagus spustil zbierku teplého oblečenia pre ľudí bez domova
Občianske združenie (OZ) Vagus, ktoré sa v hlavnom meste venuje pomoci ľuďom bez domova, spustilo verejnú zbierku zimného oblečenia. Teplé oblečenie môžu ľudia v rámci zbierky nosiť do 31. októbra. Združenie o tom informuje na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %