Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
09.04.2020 09:35

Na prímestských linkách v Nitrianskom kraji začali jazdiť nové autobusy


Snímka zdroj: (tasr).


Na prímestských linkách v Nitrianskom kraji pribudlo 11 nových autobusov.


Ako informovala dopravná spoločnosť Arriva, tri už vozia cestujúcich v okolí Komárna, Štúrova a Želiezoviec, štyri pribudli v okolí Levíc a Šiah a štyri nové autobusy sú zaradené do prevádzky aj v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany. Všetky sú vybavené informačnými elektronickými tabulami a klimatizáciou.

Dopravca sa v zmluve s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) zaviazal, že počas desiatich rokov zmodernizuje autobusy, vybaví ich klimatizáciou a wifi pripojením, zníži ich vek a zvýši počet nízkopodlažných autobusov. „Naše záväzky plníme. Priemerný vek autobusov prímestskej dopravy v NSK klesol za posledné štyri roky pod osem rokov, viac ako polovica autobusov je klimatizovaná a vybavená bezplatným wifi pripojením,“ uviedol generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan.

Ako pripomenul, v súčasnosti platia vo všetkých autobusoch bezpečnostné opatrenia, ktorých cieľom je zabránenie šírenia nového koronavírusu. „Naďalej prosíme cestujúcich o nosenie ochranného rúška, prípadne šálu, šatky či inej vhodnej alternatívy. Zároveň cestujúcim odporúčame, aby v prostriedkoch verejnej dopravy dodržiavali dostatočný odstup a podľa možnosti nosili aj rukavice. Je to v záujme ochrany nielen seba, ale aj vodičov, ktorí sa denne stretávajú s desiatkami cestujúcich v prvej línii,“ doplnila riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2019
Prešovský kraj zavádza taktovú dopravu na dvoch pilotných linkách
Od prvého januára budú spoje verejnej dopravy na linkách Stará Ľubovňa – Jakubany a Humenné – Snina premávať v pravidelných intervaloch, teda v takte. Ide o ďalší krok smerom k integrovanému dopravnému systému.
viac
03.04.2020
Bratislavská župa posilnila spoje
Bratislavská župa na základe pripomienok cestujúcich, informácií od vodičov, osobnej obhliadky a po vzájomnej spoločnej konzultácii s Bratislavskou integrovanou dopravou, a. s. a Slovak Lines, a. s. doplnila ďalšie posilové spoje s účinnosťou od 1., resp. 2. apríla 2020.
viac
04.04.2020
V Trenčíne od pondelka zrušia bezplatné cestovanie mestskou dopravou
Od pondelka (6. 4.) ruší mesto Trenčín bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave (MHD). Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.
viac
28.04.2020
Bezplatné cestovanie na prímestských linkách v Trnavskom kraji končí
Počnúc 2. májom končí v Trnavskom kraji bezplatná preprava cestujúcich. Oznámil to v pondelok predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič a zástupcovia troch prepravných spoločností.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %