Streda 23.09.2020
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
26.04.2016 04:43

Na Kráľovej studni otvoria prvú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle


Kráľovský okruh Mateja Korvína cez Kráľovu studňu a Krížnu.


Cestovný ruch na strednom Slovensku sa vlani niesol v znamení rastu a nových projektov, inak tomu nebude ani v tomto roku.


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko, ktorá vyvíja aktivity v okresoch Banská Bystrica a Zvolen, dnes v meste pod Urpínom predstavila novinku – projekt E-bike región Stredné Slovensko. Pred nastávajúcou letnou sezónou má potešiť všetkých milovníkov cyklistiky.       

"Spoločnosť RIDE.sk a Horský hotel Kráľova studňa v spolupráci s nami už 30. apríla otvoria prvú nabíjaciu a servisnú stanicu pre elektrobicykle na Slovensku. Očakávame od toho zvýšenie záujmu o cestovný ruch v okolí Banskej Bystrice," informoval Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko.       

Otvorenie prvej cyklonabíjačky bude o 11.00 hod. na Kráľovej studni v Národnom parku Veľká Fatra. Cyklisti majú zraz o 8.30 hod. v Harmanci na parkovisku Mestských lesov pri vstupe do Bystrickej doliny.    

Ako ďalej Pěč uviedol, k cyklonabíjačkám a servisnému náradiu postupne pribudnú body s cyklomapami a užitočnými informáciami. Samozrejmosťou bude tiež možnosť využiť služby požičovne bicyklov a e-bikov. OOCR počíta, že do nového projektu sa zapoja aj vybrané ubytovacie zariadenia a časom pribudnú nové trasy a prepojenia dôležitých miest, obcí, hotelov a pamiatok.       

"Oblasť stredného Slovenska svojimi atraktívnymi cyklotrasami a optimálnymi podmienkami je čoraz väčším lákadlom pre domácich i zahraničných cykloturistov. Týmto projektom sa ešte viac zvýši príťažlivosť nášho regiónu a jeho potenciálu z hľadiska vyhľadávaného produktu cestovného ruchu," dodal Pěč.       

Podľa neho zaujímavosťou spomínaného projektu je to, že Krížna (1574 m n. m.) ako súčasť Vrchárskej magistrály je bodom K2, čo je druhý najvyšší bod, kam sa dá dostať na bicykli. Na jej vrchole pripravujú osadenie kruhového výhľadu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2016
Cyklokorytničku otvoria 11. júna
Cyklistickú, náučno-relaxačnú trasu pre peších turistov, bežcov i cyklistov, vedúcu z Ružomberka do Korytnice, otvoria v sobotu 11. júna.
viac
05.01.2017
Štafetu Európskeho mesta športu si od Košíc prevezme Banská Bystrica
Trojkráľovým behom 6. januára o 15.00 h sa Košice symbolicky rozlúčia s titulom Európske mesto športu 2016. V ten istý deň prevezme titul Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017.
viac
14.10.2019
Metské divadlo - Divadlo z Pasáže vstupuje do ďalšieho medzinárodného projektu
Divadlo z Pasáže len pred týždňom ukončilo medzinárodný projekt s organizáciami z Fínska, Litvy a Poľska, ktorého cieľom bola výmena skúseností s organizáciami pracujúcimi s ľuďmi s postihnutím, a hneď prechádza do ďalšej medzinárodnej spolupráce.
viac
24.02.2020
Svetoznámy projekt Startup Weekend už po tretíkrát v Banskej Bystrici
Po vydarených dvoch ročníkoch hosťujeme opäť Startup Weekend v meste Banská Bystrica. Na tri dni zábavy, pracovného nasadenia, nových skúseností a stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi sa Banskobystričania a všetci startupoví nadšenci môžu tešiť v dňoch 17. – 19. apríla 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %