Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
17.01.2023 03:20

Mesto v tomto roku plánuje preinvestovať viac ako 3,8 milióna eur


Mestský úrad v Humennom.


Riešenie a racionalizácia tepelného hospodárstva, dopravnej infraštruktúry či nakladania s odpadmi sú prioritami mesta Humenné v aktuálnom volebnom období. Rovnako chcú získať titul mesto kultúry 2024. Uviedol to primátor mesta Miloš Meričko.


Ako povedal, chcú tiež pokračovať vo výstavbe cyklochodníkov, cyklomosta, zatepľovaní verejných budov a v rekonštrukcii a obnove tepelných rozvodov.

"V tomto roku chceme preinvestovať 3,86 milióna eur. Samospráva bude aj naďalej poskytovať sociálne a verejnoprospešné služby, podporovať kultúrne a športové aktivity. Napríklad benefit pre dôchodcov - stravovanie je vo výške 261 518 eur, benefit pre dopravu určený pre žiakov základných škôl a dôchodcov predstavuje 20 000 eur, dotácie pre šport a iné oblasti sú vo výške 493 000 eur, pričom šport dostane 400 000 eur. Posilnená bude naďalej autobusová linka z Podskalky, k dispozícii klubom i verejnosti budú služby na kúpalisku, mestská športová hala alebo zimný štadión," povedal Meričko.

Medzi ďalšie investičné akcie patrí okrem iného vybudovanie lávky pre peších a cyklistov cez rieku Laborec s rozpočtom 1,9 milióna eur. Z toho 95 percent tvoria eurofondy a piatimi percentami prispieva radnica z vlastných zdrojov. Ďalej je to náhrada nepriepustných povrchov za priepustné na území mesta v rozpočte 198 000 eur. Tiež napríklad podpora dobudovania základnej technickej infraštruktúry v prostredí MRK s rozpočtom stavby 208 300 eur, ako aj regenerácia a revitalizácia viacerých sídliskových priestorov a vnútroblokov v meste.

"Investičné aktivity mesta plynulo prechádzajú aj do roka 2023. Medzi prvé dokončené projekty v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom patrí modernizácia podlahy v telocvični futbalového štadióna. Celková cena diela bola 71 464 eur, Prešovský samosprávny kraj projekt podporil sumou 50 000 eur," doplnil Meričko.

Ako ďalej povedal, pri rieke Laborec v blízkosti knižnice a areálu základnej školy (ZŠ) Dargovských hrdinov vybudovali workoutové ihrisko. Novinkou je servisný stojan pre cyklistov na Námestí slobody. Na projektoch ihriska a cyklistického servisu samospráva prostredníctvom Technických služieb mesta Humenné spolupracovala s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2023
Zvolenská Slatina chce tento rok hospodáriť s rozpočtom viac ako dva milióny eur
Obec Zvolenská Slatina vo Zvolenskom okrese plánuje tento rok hospodáriť s rozpočtom viac ako dva milióny eur. Potvrdila to starostka Mária Klimentová.
viac
01.02.2023
Sabinov chce zrekonštruovať budovu MsÚ a postaviť centrum sociálnych služieb
Výstavba bytového domu, rekonštrukcia budovy mestského úradu (MsÚ), ako aj výstavba nového centra sociálnych služieb sú jedny z priorít mesta Sabinov v aktuálnom volebnom období.
viac
28.02.2023
Verejnosť rozhodne o víťaznom projekte v rámci participácie
Verejnosť rozhodne o tom, ktorý z troch projektov bude podporený v rámci participatívneho rozpočtu mesta Humenné. Verejné hlasovanie bude spustené v stredu (1. 3.) a potrvá do 19. marca.
viac
07.03.2023
Komárno vyčlenilo peniaze na prvý tohtoročný investičný balík
Mesto Komárno vyčlení na financovanie rozvojových projektov vyše 855 000 eur. O prvom tohtoročnom investičnom balíku rozhodli mestskí poslanci na svojom februárovom rokovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %