Streda 27.09.2023
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
05.06.2023 11:40

Ku kľúčovým letným festivalom kraj zabezpečí špeciálne autobusové spoje


Ilustračná snímka.


Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v tomto roku vyčlenil z rozpočtu na činnosť svojich 22 kultúrnych inštitúcií viac ako 11,3 milióna eur.


Festivaly a podujatia s medzinárodnou účasťou podporí sumou 111 000 eur. Informoval o tom predseda BBSK Ondrej Lunter. Zároveň avizoval novinku, ktorou chcú vyjsť v ústrety návštevníkom každoročných akcií v BBSK.

V čase konania kľúčových letných festivalov k nim kraj zabezpečí špeciálne autobusové spoje. Začne s tým už počas 49. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské, ktoré od 2. do 11. júna organizuje Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Návštevníkov dopravia vo večerných hodinách zo Zvolena do Banskej Bystrice po skončení jednotlivých predstavení. Cestovné poriadky týchto autobusov budú vždy zverejnené na webových stránkach hlavných organizátorov jednotlivých festivalov a vyhľadať sa budú dať aj cez portál cestovných poriadkov.

"Dni tanca v Banskej Bystrici a Zámocké hry zvolenské otvárajú festivalové leto v kraji. Ku koncu júna budú opäť súbežne prebiehať dva festivaly Klenovská rontouka na Gemeri a Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe. Začiatkom júla sa chystajú Folklórne slávnosti v Detve, kde sa tiež uskutočnia Župné trhy. Neskôr nás čaká Hrušovská paráda a Kremnické gagy. Tieto podujatia majú stálu podporu z nášho rozpočtu, čo len potvrdzuje, že kultúra je jednou z našich priorít," zdôraznil podpredseda BBSK pre kultúru Roman Malatinec.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2019
Podporu od kraja dostalo prvých 200 táborov pre deti
Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja sa rozhodlo podporovať aktivity a tábory pre deti a mládež v kraji. Tento rok po prvýkrát rozdelilo sumu 300 000 medzi viac ako 200 táborov. Hlavnou myšlienkou je urobiť tábory dostupné aj pre rodiny zo sociálne slabších rodín.
viac
12.07.2021
Letné turistické spoje v PSK sú späť
Prešovský samosprávny kraj (PSK) aj tento rok prichádza so špeciálnymi letnými spojeniami. Turisti sa tak ľahšie dostanú na Domašu, k Ľubovnianskemu hradu, do Pienin i na severovýchod Slovenska. Sezónne spoje môžu využiť počas celého leta až do septembra.
viac
13.12.2021
Veľká zmena cestovných poriadkov v BBSK
Od nedele 12. decembra 2021 začali platiť na prímestských autobusových linkách na území BBSK nové cestovné poriadky. Dôvodom je zapracovanie požiadaviek verejnosti, samospráv, dopravcov a župy, za účelom zefektívnenia prímestskej dopravy v prospech cestujúcej verejnosti.
viac
03.03.2023
Od nedele sa v BBSK mení cestovný poriadok, pribudnú spoje v autobusovej doprave
Od nedele 5. marca dôjde k zmene cestovných poriadkov na 34 linkách prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK). Nové spoje pribudnú aj ako náhrada za štátom zrušené vlaky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %