Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
23.11.2021 09:35

Krajská samospráva finančne pomôže obciam postihnutým povodňami


Snímka zdroj: (TSK).


Desiatim obciam v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) prispeje kraj finančne na odstránenie následkov povodní v máji, júli a v auguste tohto roka. Rozhodli o tom poslanci Zastupiteľstva TSK na pondelkovom zasadnutí.


Ako informoval poverený riaditeľ Úradu TSK Marek Briestenský, celkovo kraj vyčlenil na finančnú pomoc 30.000 eur. Požiadalo o ňu 16 obcí postihnutých povodňami, podmienky na pridelenie finančnej pomoci splnilo desať z nich.

„Kraj vyzval mestá a obce na doručenie podkladov o výške škôd na majetku obce a o vynaložených finančných prostriedkoch na povodňové záchranné práce. Desať obcí splnilo podmienku stanovenú TSK, aby v priebehu vyhlásenej mimoriadnej situácie zasadal a aktívne riadil záchranné práce krízový štáb obce. Na základe doručených podkladov kraj zosumarizoval výdavky na povodňové záchranné práce aj s odhadovanými a doteraz ešte nerealizovanými prácami. Tieto boli vyčíslené na viac ako 320 000 eur,“ uvádza sa v dôvodovej správe k návrhu.

Výšku finančnej pomoci stanovil kraj podľa celkovej výšky škody spôsobenej živelnými pohromami. Najväčšiu časť z finančného balíka – zhodne po 5400 eur, dostanú od TSK obce Uhrovec v okrese Bánovce nad Bebravou, Klátová Nová Ves v okrese Partizánske a Valaská Belá v okrese Prievidza. V nich spôsobili povodne najvyššie škody.

Po 4000 eur dostanú obce Mníchova Lehota v Trenčianskom a Domaniža v Považskobystrickom okrese. Finančný príspevok dostanú aj obce Dvorec a Šípkov v okrese Bánovce nad Bebravou, Košeca v Ilavskom, Ježkova Ves v Partizánskom a Veľká Čausa v Prievidzskom okrese.

„Finančné prostriedky budú poukázané obciam na základe uzatvorených zmlúv o poskytnutí finančných prostriedkov. Tie budú predmetom vyúčtovania, keďže ide o verejné zdroje,“ doplnil Briestenský.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2018
TSK bude v budúcom roku hospodáriť s takmer 200-miliónovým rozpočtom
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom takmer 200 miliónov eur. Rozpočet na rok 2019 schválili na svojom pondelkovom (26. 11.) zasadnutí poslanci Zastupiteľstva TSK.
viac
25.05.2019
Žiadosť o príspevok na zážitkové vzdelávanie už len do konca mája
Už tretí rok po sebe majú stredné školy v kraji možnosť žiadať od Trenčianskej župy finančný príspevok na podporu tematického zážitkového vzdelávania a kultúry. V tohtoročnom prvom kole predložilo svoje žiadosti 21 stredných škôl. Druhé kolo sa uzavrie 31. mája 2019.
viac
14.06.2019
Akčný plán hornej Nitry schválilo Zastupiteľstvo TSK s pripomienkami
Akčný plán transformácie hornej Nitry má po novom počítať i so zriadením regionálneho fondu pre podporu malého a stredného podnikania. Po novom by tiež mali dostať prioritu pozemkové úpravy v okresoch hornej Nitry.
viac
24.06.2021
Prešovský kraj vložil do nadačného fondu vyše 82-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj zriadil Nadačný fond Nadácie PSK pre podporu rodiny na riešenie krízových situácií v kraji. Otvorený je všetkým miestnym samosprávam na území PSK. Samotná krajská samospráva prispela do fondu čiastkou vyše 82 600 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %