Štvrtok 02.04.2020
Dnes má meniny 
Zita
°C
07.03.2020 08:55

Knižnica P. O. Hviezdoslava oslavuje 95. výročie založenia


Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava sídli v Bosákovom dome. Snímka zdroj: (tasr).


Celoročnou aktivitou s názvom 95 knižničných radostí sa Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove rozhodla osláviť 95. výročie svojho založenia.


Pôjde o rôzne aktivity a podujatia, ktoré knižnica pripravila pre svojich návštevníkov. „Budú niekedy plánované, inokedy nečakané. Cieľom týchto radostí je nielen si pripomínať 95. výročie knižnice, ale hlavne neustále zlepšovať služby pre svojich návštevníkov, aby do knižnice chodili radi a odchádzali spokojní,” uviedla riaditeľka knižnice Iveta Hurná.

Prvou aktivitou bolo slávnostné predstavenie nového loga knižnice a programu knižnice pri príležitosti jej výročia, ktoré sa uskutočnilo v piatok (6. 3.) v Centre regionálnych dokumentov na Hlavnej ulici v Prešove.

„Doteraz sme čitateľov potešili okuliarmi na čítanie, ktoré im poslúžia v našej čitárni. Na odbornom oddelení pribudol moderný regál na časopisy, na detských oddeleniach nábytok a detské police prístupnejšie tým najmenším. Knižnica vo februári predstavila novú webovú stránku a spolu s ňou bolo vytvorené aj nové logo,” priblížila Hurná.

Medzi spomenuté knižničné radosti patria podľa jej slov i podujatia, ktoré knižnica pripravuje počas roka. Ako napríklad Noc s Andersenom, festival pre rodiny s deťmi Zvedavé čítanie, Prečítané leto pre deti počas letných prázdnin, výmenná burza ručných prác, adventný kalendár, knižná výzva, burza kníh, kvízy, workshopy a podobne.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2017
Prešov vstupuje do jubilejného roka, oslávi 770. výročie prvej zmienky
Tisíce Prešovčanov privítali v centre mesta príchod nového roku 2017, v ktorom Prešov oslávi 770. výročie prvej písomnej zmienky. Súčasťou osláv bolo zverejnenie nového loga mesta, ktoré si mohli pozrieť v podobe ohnivej mozaiky.
viac
28.03.2017
Turisti vítali jar a vodáci odomkli vody Torysy
Prešovskí turisti v nedeľu vítali jar, vodáci sa zasa po prvýkrát plavili vlnami Torysy. V jej vodách skončili aj zapálené Moreny.
viac
18.05.2019
Veľtrh sociálnych aktivít v Prešove zviditeľní neviditeľných
Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) v spolupráci s obchodným centrom EPERIA v Prešove pripravilo pre verejnosť Veľtrh sociálnych aktivít, na ktorom sa predstaví dvadsiatka pomáhajúcich mimovládnych organizácií a profesionálnych zariadení.
viac
14.08.2019
Šaliansky dobrovoľní hasiči oslávia 140. výročie svojej existencie
Ukážkami výstroja i zásahovej techniky oslávi Dobrovoľný hasičský zbor v šalianskej mestskej časti Veča 140. výročie svojej existencie. V rámci osláv pripravili dobrovoľní hasiči v sobotu (17. 8.) program aj pre verejnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %