Utorok 31.03.2020
Dnes má meniny 
Benjamín
°C
04.11.2019 08:55

V roku 2020 kraj prerozdelí 1,6 milióna eur na verejnoprospešné projekty


BBSK - nezmeškajte príležitosť, ilustračný výrez upútavky


Do konca novembra môžu občania, inštitúcie, obce, občianske a neziskové združenia požiadať o dotáciu z rozpočtu BBSK pre svoje projekty, či už ide o rozvoj kraja alebo aktivity s deťmi a mládežou, rovnako o podporu cestovného ruchu a rozvíjania kultúrneho dedičstva.


Banskobystrický samosprávny kraj v roku 2020 prerozdelí v rámci svojich všeobecných záväzných nariadení približne 1,6 milióna eur. TASR o tom informovala Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK v Banskej Bystrici.       

"Na projekty vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia BBSK, čiže na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti a aktivít, ktoré súvisia s uchovávaním i rozvíjaním kultúrneho dedičstva, je vyhradená suma jeden milión eur. Z nej 900-tis. eur rozdelia komisie poslancov podľa jednotlivých okresov a 100-tis. eur prerozdelí predseda kraja Ján Lunter. V tomto roku kraj podporil celkovo 860 projektov zameraných na kultúrne, športové a voľnočasové aktivity občanov," konštatovala Glevická.

BBSK začal v tomto roku aj s podporou aktivít a táborov pre deti. Cieľom je pomoc rodinám, deťom, ktoré si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť napríklad účasť v detskom tábore. BBSK v roku 2019 podporil 213 táborov. V budúcom roku by sa toto číslo malo zvýšiť na zhruba 250. Vyčlenených je 300.000 eur z rozpočtu kraja.       

"Dotácie smerujúce na regionálny rozvoj a rozvoj cestovného ruchu v kraji sú rozdelené na štyri konkrétne výzvy. Ide o obnovu, budovanie a podporu doplnkovej infraštruktúry pre trasy cestovného ruchu, rozvoj zelenej infraštruktúry a vodozádržných opatrení, vrátane budovania biokoridorov a alejí, či obnovu prameňov, obnovu a rekonštrukciu kultúrneho dedičstva a tiež marketingové aktivity regionálnych značiek a producentov. Na to je vyhradených 300-tis. eur," dodala Glevická.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
10.04.2017
Neváhaj a pošli svoj návrh projektu aj ty!
Participatívny rozpočet Trenčianskej župy ti pomôže zhmotniť nápady.
viac
18.04.2017
Župa rozdelila na dotáciách viac ako dva milióny eur
Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom XXV. pracovnom zasadnutí 31. marca schválili návrhy na poskytnutie dotácií pre rok 2017 z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
viac
19.11.2018
Na regionálny rozvoj a cestovný ruch rozdelia poslanci viac než milión eur
Každá právnická alebo fyzická osoba, nezisková organizácia, mesto či obec môže do konca novembra požiadať o nenávratnú dotáciu z rozpočtu BBSK na projekty určené na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti, rozvoj cestovného ruchu a regionálny rozvoj v kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %