Piatok 05.06.2020
Dnes má meniny 
Laura
°C
21.06.2019 11:05

Na Kuchajde sa v sobotu začína novomestské kultúrne leto


Ilustračný plagát, zdroj: All Events in Bratislava


V areáli Kuchajdy v bratislavskom Novom Meste sa v sobotu (22. 6.) začne tohtoročné kultúrne leto. "Naším zámerom je pritiahnuť na Kuchajdu celú rodinu, aby si tu každý našiel niečo zaujímavé. Tomu zodpovedá aj skladba otvorenia kultúrneho leta," priblížil novomestský starosta Rudolf Kusý.


Dopoludnie bude od 10.00 h vyhradené na súťaže, zábavné stanovištia a atrakcie pre deti. Popoludniu bude dominovať hudba pre všetky vekové kategórie. Odštartuje ho o 15.00 h vystúpenie talentovaných detí z novomestských základných škôl, ktoré vystriedajú skladby z animovaných rozprávok v podaní muzikálových spevákov.       

Následne bude pódium patriť piesňam kapely Elán v podaní skupiny Pavúci, speváčke Sime, kapele Vidiek a speváčke Jane Kirschner. Chýbať nebudú ani ohňová šou, zapálenie vatry s country kapelou, tombola a na záver ohňostroj.  Vstup je bezplatný.

S prípravou areálu na letnú sezónu začala mestská časť už v apríli, vrátane každoročného predsezónneho čistenia dna jazera od nebezpečného odpadu. Správca, miestny EKO - podnik VPS, vyčíslil náklady na prípravu areálu na letnú sezónu na viac ako 16.800 eur.       

"Počas letnej sezóny budú návštevníkom, ktorí prídu na Kuchajdu za rekreáciou, k dispozícii služby plavčíka/vodnej záchrannej služby, plážové prezliekarne, sprchy, plážové ležadlá," doplnil pre TASR Kusý.       

Areál zároveň ponúka viaceré športové možnosti, napríklad ihriská na futbal, basketbal, plážový volejbal, stolnotenisové stoly či fitnes zariadenia. Počas podvečerov nebudú chýbať ani letná joga a fitnes. Dvakrát do týždňa bude patriť amfiteáter letnému kinu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
15.05.2019
Nové Mesto sa dostáva z rozpočtového provizória
Bratislavské Nové Mesto sa dostáva z rozpočtového provizória. Rozhodli o tom novomestskí poslanci, keď na poslednom rokovaní miestneho zastupiteľstva schválili rozpočet mestskej časti na rok 2019.
viac
14.06.2019
Kultúrne leto v hlavnom meste ponúkne viac ako 260 podujatí
Bratislava bude najbližšie mesiace zaplnená hudbou, koncertmi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami, športovými akciami, tvorivými workshopmi, čítačkami či diskusiami.
viac
06.09.2019
Nové Mesto sa v sobotu na Kuchajde lúči s kultúrnym letom
Bratislavské Nové Mesto sa v sobotu 7. septembra rozlúči s tohtoročným letom kultúrno-hudobným programom v areáli Kuchajda.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %