Streda 31.05.2023
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
23.05.2023 11:57

Do druhého kola vo voľbách predsedu ZMOS postúpili dvaja kandidáti


Snímka zdroj: (ZMOS).


Predstavitelia miest a obcí si v prvom kole nového predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) nezvolili.


Do druhého kola postúpili dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov - primátor mesta Partizánske Jozef Božik a starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý. Informovala o tom poverená ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková.

O pozíciu predsedu sa uchádzalo osem kandidátov spomedzi primátorov a starostov. Výsledky volieb budú známe v stredu 24. mája 2023.

Na dvojdňovom rokovaní najvyššieho orgánu ZMOS sa predstavitelia miest a obcí venujú nielen voľbe predsedu združenia, ale zároveň bilancujú plnenie úloh i vytýčenie najbližších priorít.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2019
ZMOS požaduje modernú samosprávu a zodpovedné riešenia
Takmer 1 300 starostov a primátorov sa zíde na rokovaní v poradí 30. snemu Združenia miest a obcí Slovenska. Dvojdňové rokovanie najvyššieho orgánu ZMOS bude zároveň prvým snemom od jesenných komunálnych volieb. Preto jeho súčasťou bude aj voľba predsedu združenia.
viac
23.05.2019
ZMOS: Za nového predsedu zvolili primátora Liptovského Hrádku B. Trégera
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) bude v nasledujúcich štyroch rokoch viesť primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili účastníci Snemu ZMOS-u, ktorý sa koná v hlavnom meste 22. a 23. mája.
viac
01.10.2020
O problematike voľby kontrolórov musíme informovať
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa v súvislosti s komplikáciami pri voľbe hlavných kontrolórov samospráv listom obrátil na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aj na parlamentný výbor pre verejnú správu a regionálny rozvoj.
viac
19.11.2020
Diskusia o preplácaní prvých nákladov obciam je vo finálnej fáze
Diskusia medzi ministerstvami vnútra a financií o preplácaní nákladov obciam za prvé kolá plošného testovania je vo finálnej fáze. Spolu by malo ísť o sumu okolo osem miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %