Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
25.05.2023 04:15

V ponuke je 30 letných detských táborov, pomôže aj nadácia


Ilustračná snímka: (tasr).


Organizácie Košického samosprávneho kraja (KSK) s partnermi pripravili aj toto leto pre deti prímestské tábory. Spolu ide o 30 táborov s viac ako 50 turnusmi na Gemeri, Spiši, Above a Zemplíne.


Celková kapacita je 1300 miest, pre deti s podporou Nadácie KSK je vyhradených najmenej 100 miest. Nadácia aj tento rok umožní využiť tábory deťom z rodín, ktoré si takýto zážitok nemôžu dovoliť, informoval KSK.

Prihlásiť sa možno cez webstránku www.taboryksk.sk.Záujemcovia o tábor s podporou nadácie musia pri rezervácii miesta v poslednom kroku vyplniť aj registráciu v Nadácii KSK. Tá vyhodnotí prihlášku po posúdení ekonomických, sociálnych a bytových pomerov.

"V našich táboroch zasvätíme malých východniarov do kúziel remesla, športu, divadla, ľudovej kultúry, histórie, jazdectva, ale aj sveta počítačov či prírodných vied. S nami sa môžu vybrať po stopách Harryho Pottera, pozorovať nočnú oblohu a odhaliť tajomstvá vesmíru, naprogramovať robota alebo režírovať vlastné divadelné predstavenie," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Vlani organizovalo 18 organizácií kraja celkovo 36 turnusov letných táborov s kapacitou 860 detí. S podporou Nadácie KSK bolo medzi nimi 84 detí zo znevýhodneného prostredia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2022
Nadácia kraja umožní letné tábory deťom zo sociálne slabších rodín
Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojej nadácie tento rok preplatí letné tábory približne 300 deťom zo sociálne slabších rodín. V rozpočte Nadácie KSK je na tento účel k dispozícii 50 000 eur.
viac
16.08.2022
S podporou krajskej nadácie si letný tábor užilo 84 detí
Nadácia Košického samosprávneho kraja (KSK) umožnila účasť na tohtoročných letných táboroch 84 deťom z rodín, ktoré by si ich inak nemohli dovoliť. Celková hodnota darovaných táborov je 7328 eur, informoval o tom v pondelok KSK na svojej webstránke.
viac
08.10.2022
Krajská nadácia spája sily s Úradom komisára pre deti
Úrad komisára pre deti a Nadácia PSK pre podporu rodiny budú spolupracovať pri poskytovaní pomoci i poradenstva. Prvým výstupom je výmena informácií i prepojenie webových sídiel, ktoré má pomôcť najmä rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením či deťom z marginalizovaných rómskych komunít.
viac
10.06.2024
KSK pripravil letné tábory pre 2300 detí, pomôže aj nadácia
Košický samosprávny kraj (KSK) ponúka denné aj pobytové letné tábory s viac ako 80 turnusmi pre celkovo takmer 2300 detí. Väčšina letných táborov je určená pre žiakov základných škôl, niektoré však rátajú aj s deťmi od štyroch rokov či so stredoškolákmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %