Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
25.09.2021 09:30

VakciZuzka v Kia Slovakia


VakciZuzka - ilustračná snímka


Kia Slovakia v spolupráci zo Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali výjazd mobilnej vakcinačnej linky VakciZuzka priamo do areálu automobilky.


Dostupnosť očkovania sa zdá byť kľúčovým faktorom pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch. Priamo vo výrobnom závode sa dobrovoľne zaočkovalo 116 ľudí.

Výrobný závod Kia Slovakia v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali v piatok, 24. septembra výjazd mobilnej vakcinačnej jednotky VakciZuzka priamo do areálu automobilky v Tepličke nad Váhom. Zamestnanci závodu ako aj pracovníci dodávateľských organizácii využili možnosť sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson pohodlne a rýchlo priamo v areáli spoločnosti.

„Sme veľmi radi, že práve v období, keď opäť stúpa počet nakazených koronavírusom na Slovensku, využilo ponuku zaočkovať sa priamo u nás v závode 116 našich zamestnancov a pracovníkov našich dodávateľov. Aj ich rozhodnutie zaočkovať sa prispeje k bezpečnejšiemu pracovnému prostrediu v Kia Slovakia a tiež zvýši počet zaočkovaných v regióne odkiaľ pochádza väčšina našich zamestnancov,“ povedal Tomáš Potoček, hovorca spoločnosti Kia Slovakia.

Dostupnosť očkovania je podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej jedným z kľúčových faktorov pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch. Žilinský samosprávny kraj preto už od 19. júla spustil výjazdy mobilnej vakcinačnej linky, ktorej úlohou bolo očkovať priamo v mestách a obciach. „Za dva mesiace činnosti VakciZuzky sa nám podarilo zaočkovať 4 523 obyvateľov v 91 obciach a mestách. Pre niektoré regióny to predstavuje zvýšenie zaočkovanosti aj o 8 %, čo je dobrou správou pre naše nemocnice.“ Pre župu nejde o prvé takéto očkovanie, v spolupráci s ďalšími zamestnávateľmi v kraji zaočkovala už viac než 800 pracovníkov. „Vítam iniciatívu spoločnosti Kia umožniť pracovníkom zaočkovať sa priamo vo výrobnom závode. Je to dôležitý a zodpovedný krok k tomu, aby sme udržali v chode ekonomiku v prípade ďalšieho ataku pandémie,“ uzavrela krajská županka.

Autor: (ts-ŽSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
ŽSK dostavia ďalšiu časť cyklotrasy BikeKia, ktorá spája dva hrady
Zmluvu o poskytnutí grantu na dostavbu ďalšieho úseku cyklotrasy BikeKia, ktorá spája hrady Budatín a Strečno, v pondelok (26. 9.) podpísali podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jozef Štrba a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
viac
06.03.2021
Žilinský samosprávny kraj spustil očkovanie už aj v Námestove
Žilinský samosprávny kraj včera (5. marca) úspešne rozbehol očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove. S očkovaním pomáhajú ambulantní lekári a zdravotné sestry.
viac
19.10.2021
V Žilinskom kraji sa začalo očkovanie treťou dávkou
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil v pondelok 18. októbra očkovanie treťou dávkou vakcíny Pfizer. Výjazdové vakcinačné tímy sa zamerajú na najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov v zariadeniach sociálnych služieb.
viac
11.11.2021
Výzva župy a zdravotníckych pracovníkov Žilinského samosprávneho kraja
Nemocnice Žilinského kraja aktuálne presiahli všetky svoje reprofilizované kapacity a už teraz môžeme povedať, že v poskytovaní zdravotnej starostlivosti fungujú v núdzovom režime, aj keď núdzový stav nie je vyhlásený.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %