Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
21.05.2022 11:55

V Senici sa na budúci rok podarí zaradiť do materských škôl všetky deti


Ilustračná snímka, zdroj: NaZahori.sk


Osem elokovaných pracovísk materskej školy a jedna materská škola, ktorá je súčasťou základnej školy, dokážu v Senici pokryť dopyt po záujme o materské školy zo strany rodičov.


V Senici sa zápis do predškolských zariadení uskutočnil v prvej polovici mája. "Celkový počet žiadostí, ktoré rodičia priniesli do jednotlivých materských škôl, bol 213. Môžeme povedať, že všetky tieto žiadosti zvládneme uspokojiť," informovala TASR hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.     

V dvoch elokovaných pracoviskách na Kalinčiakovej ulici a v Kolónii je počet podaných žiadostí vyšší, ako je kapacita. "Aj tento záujem dokážeme vyriešiť. Žiadosti, ktoré boli smerované do týchto dvoch elokovaných pracovísk, presunieme na iné pracoviská materskej školy," doplnila Moravcová.       

Ako ďalej informovala, z 213 zapísaných detí bola väčšina slovenskej národnosti. "Materská škola zároveň zaznamenala zápis troch ukrajinských detí, pričom dve z nich idú v septembri do školy a jedno bude predškolákom," uviedla Moravcová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
17.05.2016
V niektorých škôlkach v rakúskych obciach je väčšina slovenských detí
V niektorých materských školách (MŠ) v rakúskych prihraničných obciach, kde je väčšina slovenských detí a doma sa s nimi rodičia nezhovárajú po nemecky, sa deti nenaučia nemčinu tak dobre, aby boli pripravené na základnú školu s vyučovacím jazykom nemeckým.
viac
25.06.2019
Mestská časť Petržalka zvýši kapacity v materských školách
Do konca septembra 2019 plánuje Stredisko služieb školám a školským zariadeniam Petržalka zvýšenie kapacít materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka o 70 miest,.
viac
22.05.2020
Spišská Nová Ves otvorí materské a základné školy za špecifických podmienok
Spišská Nová Ves od 1. júna otvára materské a základné školy, ktoré sú v jej zriaďovateľskej pôsobnosti, za špecifických podmienok. Rozhodol o tom krízový štáb mesta v súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení v rámci štvrtej fázy. Informovala o tom pracovníčka pre styk s médiami Edita Gondová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %