Sobota 16.01.2021
Dnes má meniny 
Kristína
°C
16.11.2019 10:05

Ústavný súd odmietol sťažnosť na voľby starostu Žehne


Ilustračná snímka, zdroj:obec-zehna.sk


Ústavný súd SR v stredu odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť na voľby starostu obce Žehňa v okrese Prešov zo septembra minulého roka. Voľby starostu vtedy vyhral Slavomír Lipták, sťažnosť podali druhý v poradí Atila Géňa a Strana tolerancie a spolunažívania, za ktorú kandidoval.


V doplňujúcich voľbách vyhral Lipták s počtom hlasov 332, Géňa ich získal 253. V podaní sťažovateľ uviedol, že "vyhral kandidát, ktorému miestna volebná komisia nepreskúmala kandidátnu listinu a jej prílohy". Ústavný súd žiadal, aby buď za zvoleného kandidáta vyhlásil jeho, alebo aby rozhodol o neplatnosti volieb.       

Dôvodom konania doplňujúcich volieb bolo rozhodnutie ÚS, ktorý vyhlásil vlaňajšie voľby starostu v obci za neplatné. Vyhral ich vtedy Atila Géňa, problémom však boli jeho právoplatné odsúdenia za úmyselné trestné činy.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.09.2019
Novým starostom obce Lysica sa stal nezávislý kandidát Róbert Bros
Novým starostom obce Lysica v okrese Žilina sa v sobotňajších doplňovacích voľbách stal 58-ročný nezávislý kandidát Róbert Bros. TASR o tom informovala zapisovateľka miestnej volebnej komisie Anna Púčková.
viac
23.09.2019
V Kline nad Bodrogom doplňovacie voľby vyhral zastupujúci starosta Ján Iski
Víťazom sobotňajších volieb na post starostu obce sa v Kline nad Bodrogom (okr. Trebišov) stal súčasný zastupujúci starosta Ján Iski (nez.).
viac
23.09.2019
Voľby v obci Žehňa vyhral Slavomír Lipták
Víťazom sobotňajších volieb na starostu v obci Žehňa v okrese Prešov je Slavomír Lipták. Svoj hlas mu dalo 332 oprávnených voličov.
viac
23.09.2019
Novým starostom v obci Zemianska Olča sa v doplňujúcich voľbách stal Ivan Válek
Novým starostom obce Zemianska Olča v okrese Komárno sa stal 41-ročný Ivan Válek, zastupujúci starosta. Svoj hlas mu odovzdalo 844 voličov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %