Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
20.09.2022 10:35

Športové kluby a organizácie dostanú i druhú polovicu dotácií


Ilustračná snímka: (tasr).


Športové kluby a neziskové organizácie pôsobiace na území Partizánskeho dostanú i druhú polovicu dotácie. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní.


"Položka finančných prostriedkov pre športové kluby a neziskové organizácie, ktoré pôsobia v meste a podávajú si žiadosti na rôzne aktivity, bola už zahrnutá v rozpočte v celej sume. Nepotrebujeme ju tak dofinancovať inými zvýšenými príjmami alebo presunom v rozpočte," spomenula prednostka Mestského úradu v Partizánskom Dáša Jakubíková.

Mesto podľa nej len z opatrnosti, keď finančné príspevky schvaľovalo, povedalo, že vyplatí polovicu dotácií, a to vzhľadom na začiatok vojny na Ukrajine i zvyšovanie cien, a o výplate druhej polovice dotácií rozhodne podľa toho, ako sa bude vyvíjať rozpočet. "Čakali sme na to, aké dostaneme podielové dane za august, aby sme povedali, či bude v poriadku, ak položku vyplatíme alebo ju musíme z rozpočtu zrušiť, pretože ju budeme potrebovať na niečo iné," dodala Jakubíková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.07.2020
Trnavská župa pomôže piešťanským plavcom
Trnavský župan Jozef Viskupič sa stretol s občianskymi aktivistami, ktorí sa dlhodobo zasadzujú o rozvoj možností plaveckých športov v Piešťanoch.
viac
04.02.2021
Športové kluby v Nitre môžu žiadať o dotácie
Športové kluby v Nitre môžu aj tento rok získať od mesta dotáciu na svoju činnosť. Radnica už zverejnila výzvy na predkladanie žiadostí, ktoré musia kluby podať najneskôr do 28. februára.
viac
09.02.2022
Športové kluby sa môžu do konca mesiaca uchádzať o mestské dotácie
Športové kluby v Nitre sa môžu do 28. februára uchádzať o dotáciu z rozpočtu mesta. Podporu na svoju činnosť môžu získať v dotačných schémach pre strategické a pre ostatné športy.
viac
25.02.2022
Petržalka aj tento rok podporí veľké športové kluby
Bratislavská Petržalka podporí finančne aj tento rok najväčšie športové kluby. Desiatim najväčším klubom pôsobiacim na jej území prerozdelí viac ako 185 000 eur. Najviac vyčlení pre mládež - futbalistov, gymnastov, basketbalistov a karatistov. Dotácie schválili tento týždeň miestni poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %