Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
27.02.2020 01:00

Šéf slovenských kontrolórov získal prestížne medzinárodné ocenenie


Snímka zdroj: (NKÚ SR).


Maďarský najvyšší kontrolný úrad ocenil výrazný prínos slovenských kontrolórov v súvislosti s ich aktívnym prístupom k realizácii spoločných medzinárodných kontrolných akcií nielen v rámci Vyšehradskej skupiny, ale aj európskeho spoločenstva kontrolných inštitúcii EUROSAI.


Zároveň ocenil aktívny prístup slovenskej národnej autority na medzinárodnom poli pri nastavovaní metodiky, postupov i princípov merania hodnoty za peniaze, posudzovania princípov hospodárnosti a efektívnosti pri nakladaní s verejnými prostriedkami či majetkom.

Predseda slovenského úradu Karol Mitrík považuje prevzatie ocenenia „SOLIDUS Award of State Audit Office of Hungary“ z rúk Lászla Domokosa, predsedu maďarského úradu, okrem iného, za symbolické vysvedčenie partnerskej organizácie nielen voči jeho osobe, ale tiež pre vedenie našej národnej kontrolnej inštitúcie. „Je to však aj veľmi pozitívny signál pre všetkých mojich kolegov, kontrolórov, že sme na správnej ceste, že robíme dobrú prácu, ktorej výsledky vnímajú aj za hranicami Slovenska“, dodáva šéf slovenských kontrolórov.

SOLIDUS AWARD udeľuje maďarská autorita pre externú kontrolu osobnosti na národnej alebo medzinárodnej scéne. Jej zmyslom je poukázať na aktivity predstaviteľa európskej kontrolnej inštitúcie, ktorý sa výraznou mierou podieľa na napĺňaní kľúčového poslania nezávislej kontrolnej inštitúcie v demokratickej spoločnosti. Názov ocenenia vychádza z latinského výrazu solídny a symbolicky bola takto pomenovaná aj zlatá rímska minca (SOLIDUS), ktorá bola používaná viac ako osem storočí. Tento rok bola cena udelená 24. februára v Budapešti.

Autor: (Ing. Janka Burdová, PhD., NKÚ SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Trenčiansky samosprávny kraj ocení výnimočné osobnosti kraja
Trenčiansky samosprávny kraj vyzýva na zasielane návrhov na ocenenie výnimočných osobností kraja. Vyznamenania predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a tiež krajského Zastupiteľstva budú tento rok odovzdané prvýkrát v histórii existencie Trenčianskej župy.
viac
16.10.2017
Prestížne ocenenie CE.ZA.AR 2017 aj pre projekt z Prievidze
Obnova časti námestia v Prievidzi s vodným prvkom získala cenu verejnosti CE.ZA.AR 2017. V hlasovaní získala najviac hlasov zo všetkých nominácií.
viac
16.02.2018
Navrhnite osobnosti na Cenu primátora 2018
Bratislavčania môžu aj tento rok navrhnúť osobnosti na Cenu primátora 2018. Najvyššie samosprávne ocenenie bude významným Bratislavčanom udelené už po 26. raz počas galaprogramu, ktorý tradične odštartuje Bratislavské mestské dni.
viac
23.11.2018
Video o Prešovskom kraji ocenené na medzinárodnom festivale
Videospot o Prešovskom kraji z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska získal prestížne ocenenie na poľskom filmovom festivale FilmAT. Spot s názvom "Nechajte sa zviesť" bol ocenený v konkurencii krajín z celého sveta cenou Special Award.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %