Piatok 05.03.2021
Dnes má meniny 
Fridrich
°C
23.01.2021 02:05

Rezort školstva navýšil zdroje na zníženie dopadov koronakrízy


Ilustračná snímka (archív)


Rezort školstva z dôvodu vysokého záujmu zo strany žiadateľov navýšil o 20 000 000 Eur finančnú alokáciu výzvy zameranej na mobilizáciu a využitie potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii vyvolanej ochorením COVID-19 a znižovanie negatívnych následkov pandémie.


Ministerstvo školstva považuje oblasť pomoci boja proti pandémii koronavírusu za mimoriadne dôležitú. Cielené a efektívne využitie prostriedkov z Európskej únie môže byť účinným nástrojom v boji s koronavírusom. V auguste 2020 preto rezort školstva v reakcii na krízovú situáciu vyhlásil výzvu zameranú na mobilizáciu a využitie potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii vyvolanej ochorením COVID-19 a znižovanie negatívnych následkov pandémie.

Subjekty zo všetkých sektorov (VŠ, podnikatelia, neziskové organizácie, verejné výskumné organizácie, SAV) mohli žiadať o nenávratný finančný príspevok najmä v týchto oblastiach:

- prevencia a ochrana pred infekciou spôsobenou koronavírusom (budúce vlny a rok 2021)

- zdravotnícke/hygienické technológie na diagnostiku a terapiu pacientov

- diagnostika a testovanie

- terapia, vakcíny, lieky

- sledovacie a monitorovacie zariadenia na bezpečnosť pracovníkov v prvej línii

- smart technológie a mnohé iné relevantné aktivity.

Kompletné informácie o výzve sú k dispozícii TU 

Pozitívnou správou je vysoký záujem zo strany žiadateľov o túto výzvu, preto rezort školstva navýšil jej alokáciu o 20 000 000 Eur. Navýšením finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ sa umožní realizácia vyššieho počtu kvalitných projektov. 

Ministerstvo školstva tak vyčlenilo spolu až 100 000 000 eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) na podporu projektov v oblasti vedy a výskumu, ktoré sú zamerané špeciálne na pomoc v boji proti pandémii COVID-19.

Autor: Zdroj: mined, ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Do Fondu na podporu vzdelávania pôjde na budúci rok 2,5 milióna eur
Do Fondu na podporu vzdelávania pôjde v budúcom roku 2,5 milióna eur a minimálne toľko aj počas ďalších rokov. Dohodli sa na tom poslanci s ministrom školstva Petrom Plavčanom.
viac
21.09.2020
Komplexná novela zákona o vysokých školách bude na rok
S komplexnou novelou zákona o vysokých školách, respektíve novým zákonom o vysokých školách, chce rezort školstva prísť v prvej polovici budúceho roka.
viac
23.10.2020
Rezort školstva podporí digitálne technológie na školách
Ministerstvo školstva podporí sumou 6 miliónov eur nákup digitálnych technológií pre základné a stredné školy z vlastných zdrojov.
viac
19.02.2021
ZMOS žiada stiahnuť návrh novely zákona o pedagogických zamestnancoch
Združenie miest a obcí Slovenska adresovalo Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky 10 zásadných pripomienok k novele zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %