Nedeľa 19.01.2020
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
15.04.2019 04:50

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja schválili pôžičku vo výške 15 mil. €


Ilustračná snímka (tasr)


Pôžička je určená na opravu ciest II. a III. triedy a mostov, ktoré sú v najhoršom stave. Zastupiteľstvo tiež schválilo nových riaditeľov kultúrnych inštitúcii, ktorí vzišli z výberových konaní a dotácie z podporných schém pre úspešných uchádzačov.


„Vyrokovali sme s Ministerstvom financií výhodnú bezúročnú pôžičku vo výške 15 mil. € na obdobie 10 rokov. Jednorázovo nám to pomôže, v najbližších 3 rokoch, opraviť cesty a mosty, ktoré sú v najhoršom stave. Nejde však o systémové riešenie stavu cestnej infraštruktúry v regiónoch,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Dvanásť kultúrnych inštitúcii v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK má nové vedenie. Na základe výberových konaní poslanci dnes schválili nových riaditeľov, ktorí boli vybraní odbornou výberovou komisiou, aj s medzinárodnou účasťou. Trnavská župa tiež zaviedla nové systémové opatrenie - 5 ročné funkčné obdobie pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií, s jasne definovanou koncepciou rozvoja na toto obdobie. Týmto opatrením nastavujeme rovnaké pravidlá pre všetky rozpočtové aj príspevkové organizácie kraja.

„Som rád, že kultúrne inštitúcie majú nových riaditeľov, ktorí prešli transparentným a odborným výberovým konaním. Majú pred sebou 5-ročné funkčné obdobie s jasne definovanou koncepciou rozvoja. Je dôležité, že po uplynutí tohto obdobia budú riaditelia predkladať aj odpočet svojej práce,“ dodal J. Viskupič.

Poslanci tiež schválili pridelenie dotácií z podporných schém TTSK. Celkovo 750 tis. € sa rozdelí pre žiadateľov na projekty v oblasti kultúry, športu, v sociálnej oblasti a v ochrane zdravia. V porovnaní s rokom 2018 trnavská župa registruje zvýšený záujem o dotácie. Pre rok 2019 bolo prostredníctvom elektronického formulára podaných celkovo 1006 žiadostí, čo je medziročne nárast o 17%. Oprávnené subjekty podali žiadosti v hodnote skoro 3 mil. €. Pre tento kalendárny rok trnavská župa vyčlenila pre dotačné schémy celkovo 750 tis. €, čo je takmer o 180 tis. € viac, ako v predchádzajúcom roku.

Zastupiteľstvo schválilo aj výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu regionálneho rozvoja. Na účely všeobecne prospešných služieb a projektov, na podporu podnikania a zamestnanosti na území TTSK a zvyšovanie atraktivity územia a rozvoj cestovného ruchu v regiónoch trnavskej župy, si budú môcť miestne akčné skupiny (MAS), oblastné organizácie cestovného ruchu, či iné subjekty, ktoré pracujú v oblasti regionálneho rozvoja. Celkový objem finančných prostriedkov vyčlenených na poskytovanie dotácií predstavuje 500 000 €.

Autor: (ts-ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Na opravu cesty Tále-Srdiečko vyčlenili poslanci 300 000 eur
Na opravu vybraných úsekov nízkotatranskej cesty II. triedy Tále-Srdiečko v okrese Brezno, vedúcej na južné svahy Chopku, vyčlenili poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) 300 000 eur.
viac
21.02.2017
Odborná komisia prehodnotila 612 žiadostí o kultúrne dotácie
Odborná hodnotiaca komisia Bratislavského samosprávneho kraja pre oblasť kultúry uzavrela včera hodnotenie dodaných žiadostí o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. O podporu sa tak bude uchádzať 560 žiadostí, ktoré vyhoveli základným hodnotiacim kritériám.
viac
15.03.2017
Žilina opäť podporí aktivity občanov a občianskych združení
Mesto Žilina v tomto roku podporí aktivity občanov a občianskych združení, a to až vo výške 296 000 eur. Záujemcovia sa môžu uchádzať o finančnú podporu v oblastiach: kultúra, vzdelávanie, šport, sociálna a zdravotná oblasť a životné prostredie.
viac
03.09.2018
V Šamoríne obnovujú Mestský vlastivedný dom, na ktorý kraj vyčlenil dotácie
V meste Šamorín obnovujú Mestský vlastivedný dom, na ktorý Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil dotácie vo výške 159.000 eur. Ide o významnú investičnú akciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %