Nedeľa 01.08.2021
Dnes má meniny 
Božidara
°C
22.02.2021 10:30

Návrhy na cenu mesta môžu občania doručovať do 1. marca


Rimavská sobota.


Mesto Rimavská Sobota aj v roku 2021 udelí vybraným osobám a organizáciám cenu mesta. Informuje o tom na svojej internetovej stránke s tým, že návrhy na ocenenie je možné podávať do 1. marca na adresu mestského úradu.


Ceny mesta samospráva odovzdáva každoročne na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ), ktoré sa koná v máji. „Aktuálna situácia súvisiaca s ochorením COVID-19 nám pravdepodobne spoločné stretnutie neumožní, no aj napriek tomu chceme istou formou vyzdvihnúť a oceniť osobnosti nášho mesta,“ avizovalo mesto.

Cena mesta Rimavská Sobota sa v zmysle Štatútu mesta každoročne udeľuje osobe alebo kolektívu za významné výsledky vo vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti, alebo za činnosť, ktorou sa významným spôsobom pričinili o ekonomický a kultúrny rozvoj mesta.

Udelená môže byť aj za záchranu ľudských životov, či majetku mesta a jeho obyvateľov. O udelení ceny rozhoduje MsZ trojpätinovou väčšinou a počas jedného kalendárneho roka môže udeliť najviac tri ceny mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2018
Žilina hľadá výnimočné osobnosti mesta
Aj v tomto roku majú Žilinčania možnosť navrhnúť významné osobnosti alebo kolektívy zo svojho okolia, ktoré nesú výrazné zásluhy v oblasti kultúry, športu či vzdelávania. Mesto Žilina opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí jedno zo svojich ocenení.
viac
09.02.2021
Petržalka opäť hľadá svojho nezabudnuteľného učiteľa
Bratislavská Petržalka aj tento rok hľadá Učiteľa, na ktorého sa nezabúda. Ide o špeciálnu kategóriu v rámci každoročných oceňovaní najlepších pedagógov materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti.
viac
26.04.2021
Petržalka hľadá ďalšie svoje osobnosti
Bratislavská Petržalka hľadá ďalšie svoje osobnosti. Pri tejto príležitosti vyzýva samospráva obyvateľov, aby zasielali svoje návrhy tých, o ktorých vedia, že prispeli k rozvoju mestskej časti, a ktorí sa natrvalo zapísali do jej histórie. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.
viac
30.04.2021
Návrhy na ocenenie TTSK môžu do konca júna predkladať aj obyvatelia
Krajskí poslanci budú aj tento rok udeľovať Cenu Trnavského samosprávneho kraja za rok 2020. Toto verejné ocenenie je každoročne určené pre jednotlivcov a kolektívy, ako aj osoby in memoriam, ktoré prispeli k rozvoju kraja a k šíreniu jeho dobrého mena.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.75 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %