Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
29.05.2020 08:10

MŠVVaŠ pripravuje vzor tlačiva na koncoročné vysvedčenia


Ilustračná snímka.


Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR pripravuje vzor tlačiva koncoročného vysvedčenia, ktoré bude prispôsobené nielen na známky, ale aj na slovné hodnotenie.


Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling poznamenal, že podklad vysvedčenia ministerstvo zverejní, aby aj takýmto spôsobom pomohli školám.

„Vzor tlačiva sme posúvali do terénu, aby to jednotlivé organizácie ešte pripomienkovali,” poznamenal Gröhling. Verí, že počas jedného až dvoch týždňov ho aj zverejnia.

Minister školstva začiatkom mája poznamenal, že kombinované hodnotenie na školách, teda klasická známka a slovné hodnotenie, by bolo ideálne. „Na jednej strane môžete vizuálne ohodnotiť žiaka a na druhej strane si môže rodič prečítať aj jeho silné a slabé stránky a zároveň rodič dostane nejaký komplexný prehľad,” uviedol minister.

V rámci záverečného hodnotenia sa budú môcť hodnotiť žiaci slovne vo všetkých ročníkoch základnej školy. Školy si budú môcť vybrať, či budú žiakov známkovať, teda klasifikovať v rámci záverečného hodnotenia, alebo ich budú hodnotiť slovne či kombináciou oboch typov hodnotení. Výnimkou v druhom polroku aktuálneho školského roka sú prvé ročníky, kde bude slovné hodnotenie ako jediný spôsob. Riaditeľom škôl Štátny pedagogický ústav zároveň odporúča, aby sa neklasifikovali tie predmety, pri ktorých sa nedokážu v súčasnosti naplniť ciele predmetu. Ide napríklad o telesnú či výtvarnú výchovu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2016
Štúrovo sa rozhodlo rozšíriť kúpalisko Vadaš o celoročné wellness centrum
Mesto Štúrovo ako jediný spoločník firmy VADAŠ, s. r. o., sa rozhodlo rozšíriť termálne kúpalisko v Štúrove o nový wellness v hoteli Thermal. Jeho výstavbou chce dosiahnuť zvýšenie návštevnosti aj mimo letnej turistickej sezóny.
viac
09.12.2016
Trebišov dosiahol za rok 2015 historicky najvyššiu známku finančného zdravia
Mesto Trebišov za rok 2015 dosiahlo zatiaľ svoj prvý historický úspech. Hodnotu celkového finančného zdravia mesta Trebišov za rok 2015 ohodnotil INEKO známkou 4,4. Oproti roku 2014 tak došlo k zlepšeniu o dve desatiny, resp. o 4,76 %.
viac
05.03.2018
MO SR spúšťa kampaň na podporu dobrovoľnej vojenskej prípravy
Ministerstvo obrany SR spúšťa marketingovo-komunikačnú kampaň na podporu dobrovoľnej vojenskej prípravy. Kampaň má heslo „Naša vlasť potrebuje každého z nás – Aj Teba!" a je zameraná na podporu zvýšenia povedomia verejnosti o dobrovoľnej vojenskej príprave.
viac
24.04.2020
SK8: Vítame rozhodnutie ministra školstva ohľadom maturít
Predseda združenia samosprávnych krajov – SK8 Jozef Viskupič víta rozhodnutie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga ohľadom maturitných skúšok v tomto školskom roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %