Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
22.01.2022 10:55

Most ponad Krupinicu by mali onedlho rekonštruovať


Ilustračná snímka (tasr)


Obyvatelia Krupiny by sa v tomto roku mali dočkať rekonštrukcie mosta nad riekou Krupinicou na ulici Majerský rad. Most oceľovej konštrukcie s jednopruhovou cestou a lávkou pre peších postavili ako provizórny v roku 1999 a jeho stavebno-technický stav už v roku 2020 posúdili ako havarijný.


Ako informuje Mestský úrad v Krupine, mesto most ešte 30. októbra 2020 pre cestnú dopravu uzavrelo. „Už na sklonku roka 2020 sa prostredníctvom verejného obstarávania zabezpečil spracovateľ projektovej dokumentácie, ktorý v máji 2021 odovzdal samospráve kompletnú realizačnú dokumentáciu,“ uvádza mesto na svojej stránke.                   

„Účelom naprojektovaného mosta je hlavne previesť miestnu komunikáciu ponad Krupinicu a rozšíriť doterajšiu jednopruhovú cestu na dvojpruhovú so zachovaním chodníka pre peších,“ približuje.       

V rámci stavby sa aktuálne realizujú preložky inžinierskych sietí, pričom verejné obstarávanie na stavbu mosta je v procese ukončenia a s úspešným uchádzačom by malo mesto v dohľadnom čase uzatvoriť zmluvu o diele.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2020
Rekonštrukcia Kolonádového mosta pokračuje podľa harmonogramu
Rekonštrukčné práce na Kolonádovom moste v Piešťanoch pokračujú podľa harmonogramu a nateraz sú približne v polovici.
viac
20.03.2020
Dočasný most cez rieku Poprad uvedú do prevádzky koncom marca
Dočasný most v Kežmarku cez rieku Poprad by mal byť hotový v priebehu budúceho týždňa, do prevádzky ho uvedú najneskôr do 31. marca. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.
viac
08.09.2021
Začiatkom septembra sa začalo s postupnou obnovou mosta pri Borovej Sihoti
Ide o aktivitu obce Podtureň, v ktorej katastri sa most nachádza v spolupráci s Komunitnou nadáciou Liptov a drevospracujúcou spoločnosťou Rettenmeier Tatra Timber z Liptovského Hrádku.
viac
26.10.2021
Prešovský kraj preinvestoval vo Veľkom Šariši vyše jeden milión eur
Vo Veľkom Šariši už majú dokončenú rekonštrukciu jediného mosta pre motoristov, ktorý spája oba brehy Torysy. Hotové sú už aj práce smerom na Medzany i Kanaš i na svetelnej križovatke. Prešovský samosprávny kraj tu preinvestoval celkovo 1,13 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %