Štvrtok 03.12.2020
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
19.11.2020 12:40

Ministerstvo schválilo odmeny pre zamestnancov v 1. línii


Ilustračná snímka.


Poskytovateľom sociálnych služieb, zariadeniam sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a centrám pre deti a rodiny posiela Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na mimoriadne odmeny pre zamestnancov v prvej línii odmeny v celkovej výške 22 524 706 eur.


Tento balík je určený pre 30 406 zamestnancov zariadení. Zároveň ministerstvo pokračuje v spracovaní ďalších žiadostí, aby bolo možné odoslať i ďalšie financie za účelom vyplatenia odmien.  

Dotáciu na mimoriadnu odmenu pre zamestnancov poskytuje ministerstvo registrovanému poskytovateľovi sociálnej služby, fyzickej alebo právnickej osobe, ktorá vykonáva opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately na základe udelenej akreditácie a centru pre deti a rodiny. Maximálna výška dotácie na jedného zamestnanca je 772 Eur.

Podrobnejšie informácie tu:

https://www.employment.gov.sk/sk/informacie-media/aktuality/ministerstvo-doteraz-schvalilo-odmeny-zamestnancov-1-linii-viac-ako-225-mil-eur.html

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2020
Vieš o úradníckom čine, ktorý si zaslúži byť ocenený?
Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť v spolupráci s Klubom úradníkov dobrej vôle a ostatnými partnermi otvorili zbieranie nominácii do druhého ročníka Úradníckeho činu roka. Čas na nominovanie či prihlásenie sa je do konca augusta 2020.
viac
07.08.2020
Rozšírené funkcie modelu sociálnych služieb v informačnom systéme
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, nasadilo do Jednotného informačného prostriedku hospodárskej mobilizácie (EPSIS ® JISHM) nové evidenčné funkcionality v moduloch sociálnych služieb.
viac
21.08.2020
Ministerstvá stanovujú kritériá pre odmeňovanie za prácu počas pandémie
Jednotlivé rezorty stanovujú kritériá pre spravodlivé odmeňovanie pracovníkov, ktorí počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu pracovali v takzvanej prvej línii.
viac
11.11.2020
Pomoc bezdomovcom a poskytovateľom sociálnych služieb
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR podáva pomoc bezdomovcom, ale aj poskytovateľom sociálnych služieb.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %