Nedeľa 09.08.2020
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
27.02.2020 10:00

Mesto Nitra bude mať koordinátora pre prácu s mládežou


Ilustračná snímka: (tasr).


V Nitre bude pôsobiť koordinátor pre prácu s mládežou. Radnica chce na mzdu pre nového pracovníka získať dotáciu z ministerstva školstva.


Celkové náklady projektu s názvom Nitra mladých sú vo výške 20 000 eur so spolufinancovaním mesta na úrovni desať percent.

Ako uviedol viceprimátor Miloslav Špoták, nový pracovník mesta sa bude venovať systémovej práci s mládežou. Vykoná analýzu súčasnej starostlivosti magistrátu o mladých ľudí a bude tiež zisťovať problémy, ktorým mládež v Nitre čelí. Spolupracovať pri tom bude s občanmi a organizáciami, ktoré sa mládeži venujú. „Následne budú pomenované ciele a opatrenia, ktoré bude potrebné v tejto oblasti v Nitre vykonať,“ uviedol Špoták.

Na projekte môžu podľa jeho slov spolupracovať aj rôzni odborníci a experti. „Cieľovou skupinou sú aj mladí ľudia, mládežnícki vedúci a ďalší pracovníci, ktorí s mládežou pracujú,“ dodal Špoták.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2018
Medzinárodný projekt podporuje prácu s mládežou na úrovni samosprávy
Národná agentúra programu Erasmus+ pre mládež a šport pripravuje bezplatné neformálne vzdelávanie pre lokálne tímy. Hlavnou témou projektu je podpora práce s mládežou na úrovni samosprávy a pozostávať bude z troch fáz.
viac
23.05.2018
Rozhodni o najlepšom projekte
Bratislavský samosprávny kraj zverejnil 15. mája 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z participatívneho rozpočtu BSK. Pre rok 2018 je celkovo na projekty vyčlenených 250 000 eur.
viac
18.09.2018
Nitrianska radnica chce do ulíc poslať rómske poriadkové hliadky
V budúcom roku by v nitrianskych uliciach mohli na dodržiavanie poriadku dozerať rómske hliadky. Mestskí poslanci na svojom septembrovom rokovaní schválili podanie projektu zameraného na zvýšenie zamestnanosti ľudí žijúcich v prostredí marginalizovaných rómskych komunít.
viac
16.07.2019
Obec získala dotáciu 200-tis. eur na splaškovú kanalizáciu
Obec Sobotište v okrese Senica získala dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 200-tis. eur. Financie využije na projekt na budovanie splaškovej kanalizácie. Informoval o tom centrálny register zmlúv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %