Piatok 10.04.2020
Dnes má meniny 
Igor
°C
27.02.2020 10:00

Mesto Nitra bude mať koordinátora pre prácu s mládežou


Ilustračná snímka: (tasr).


V Nitre bude pôsobiť koordinátor pre prácu s mládežou. Radnica chce na mzdu pre nového pracovníka získať dotáciu z ministerstva školstva.


Celkové náklady projektu s názvom Nitra mladých sú vo výške 20 000 eur so spolufinancovaním mesta na úrovni desať percent.

Ako uviedol viceprimátor Miloslav Špoták, nový pracovník mesta sa bude venovať systémovej práci s mládežou. Vykoná analýzu súčasnej starostlivosti magistrátu o mladých ľudí a bude tiež zisťovať problémy, ktorým mládež v Nitre čelí. Spolupracovať pri tom bude s občanmi a organizáciami, ktoré sa mládeži venujú. „Následne budú pomenované ciele a opatrenia, ktoré bude potrebné v tejto oblasti v Nitre vykonať,“ uviedol Špoták.

Na projekte môžu podľa jeho slov spolupracovať aj rôzni odborníci a experti. „Cieľovou skupinou sú aj mladí ľudia, mládežnícki vedúci a ďalší pracovníci, ktorí s mládežou pracujú,“ dodal Špoták.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.05.2016
Stavby ohrozené zosuvom bane chce mesto ochrániť pomocou gabionov
Unikátny dolomitový lom ohrozuje domy a ďalšie stavby na Fabrickej ulici v Nitre.
viac
21.12.2016
Projekt Smart City zmodernizuje mesto a jeho služby
Z Nitry by sa v budúcnosti malo stať inteligentné a moderné mesto. Vďaka projektu Smart City sa má zmeniť na sídlo, ktoré produkuje minimum emisií, šetrí zdroje, je energeticky efektívne a je schopné poskytnúť svojim obyvateľom vysokú kvalitu života.
viac
17.01.2018
Medzinárodný projekt podporuje prácu s mládežou na úrovni samosprávy
Národná agentúra programu Erasmus+ pre mládež a šport pripravuje bezplatné neformálne vzdelávanie pre lokálne tímy. Hlavnou témou projektu je podpora práce s mládežou na úrovni samosprávy a pozostávať bude z troch fáz.
viac
23.05.2018
Rozhodni o najlepšom projekte
Bratislavský samosprávny kraj zverejnil 15. mája 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z participatívneho rozpočtu BSK. Pre rok 2018 je celkovo na projekty vyčlenených 250 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %