Štvrtok 28.01.2021
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
02.12.2020 08:15

Krajská knižnica pomôže počas vianočných sviatkov dražbou kníh


Snímka zdroj: (pis.sk).


Piaty ročník charitatívneho projektu Mikulášska burza zorganizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove formou dražby kníh. Vyzbieraná čiastka poputuje do Bezpečného domu na Šidlovci. Informovala o tom Michaela Demková z metodického oddelenia knižnice.


V minulých ročníkoch sa im podľa jej slov z vyzbieraných peňazí podarilo vytvoriť malú 'knižničku' v lôžkovej časti detskej nemocnice, odovzdali knižné balíčky rodinám onkologických pacientov, ale i finančný príspevok rodinám z bytovky na Mukačevskej ulici.

Ako povedala riaditeľka knižnice Iveta Hurná, napriek pandémii mali v krajskej knižnici pekný a úspešný rok. „To, ako sme ho zvládli, je sčasti zásluhou zamestnancov, čitateľov, ale aj nášho zriaďovateľa Prešovského samosprávneho kraja,” uviedla Hurná s tým, že práve vďačnosť je aj silným motívom, prečo sa rozhodli zorganizovať burzu kníh.

„Komunita je tu pre knižnicu a my chceme byť bližšie komunite aj v týchto zlých časoch,” povedala knihovníčka z pobočky na Sídlisku 3 Viktória Salokyová, ktorá každoročne podujatie organizuje.

Tento rok tradičný predaj kníh a ručných prác nahradí dražba cez sociálne siete. Aukcia sa uskutoční na facebookovom profile Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove.

„Verejnosť si môže vybrať z plejády titulov počas týždňa od utorka do pondelka (7. 12.). Album s knihami a ich vyvolávacou cenou bude dostupný na sociálnej sieti. Úlohou verejnosti bude prihadzovať minimálne po päťdesiat centov,” objasnila priebeh dražby Hurná.      

Občianske združenie (OZ) MyMamy plánovali podľa nej obdarovať už minulý rok. Po vzájomnej dohode knižnica venovala výťažok na transparentný účet mesta zriadený pre rodiny postihnuté výbuchom na Mukačevskej ulici.

„Tento rok bol náročný nielen z pohľadu boja proti chorobe, na ktorú sme neboli v spoločnosti pripravení, ale aj pre finančné problémy súvisiace s pandémiou. Sme veľmi radi, že krajská knižnica myslí aj na ľudí v Prešove a chce takýmto spôsobom pomôcť matkám s deťmi, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii,” dodala Apolónia Sejková z OZ MyMamy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.12.2017
Dobrá vec sa podarila
Tradičné charitatívne podujatie – Primátorský punč aj tento rok sprevádzala dobrá nálada, ľudová hudba, tanec i spev. Napriek mrazivému počasiu sa Banskobystričanom a návštevníkom mesta podarilo v utorok, 19. decembra vyzbierať sumu 2 524, 24 eur.
viac
13.12.2019
Priatelia Stonožky venovali nemocnici viac ako 9-tisíc eur z predaja pohľadníc
Členovia OZ „Priatelia Stonožky“ aj tento rok odovzdali peňažné šeky na podporu oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Žilinskej nemocnici venovali „Stonožkári“, ako sa členovia združenia nazývajú, 9 454,90 eur z vlaňajšieho predaja vianočných pohľadníc.
viac
13.01.2020
Krajská knižnica bude mať modernejšie priestory
Priestory Krajskej knižnice v Žiline budú modernejšie. Rozsiahlu rekonštrukciu za takmer 400-tis. eur financuje Žilinský samosprávny kraj. Stavebné práce budú realizovať na prízemí knižnice, kde sa nachádza úsek beletrie.
viac
24.09.2020
Festival Prešov číta rád bude i v online priestore
Festival čítania s názvom Prešov číta rád organizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava aj tento rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.37 %