Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
22.02.2020 04:20

Konferencia Tradičné remeslá včera a dnes


Pozvánka.


Bratislavský samosprávny kraj spolu s partnermi každoročne organizuje konferenciu s názvom Tradičné remeslá včera a dnes. Prináša ju aj tento rok. Jej ústrednými témami sú vývoj tradičných remesiel, prezentácia projektových výstupov a digitalizácia.


Konferencia sa uskutoční v utorok 25. februára 2020 od 9:30 do 15:00 hodiny v Hoteli Zochova Chata v Modre. Určená je pre verejnosť, ako aj odborníkov, či všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu a tradície.

„Je pre nás dôležité podporovať zachovávanie a rozvoj remesiel na území župy. A to aj prostredníctvom takejto konferencie. Odborné príspevky mapujú a predstavujú nadaných jednotlivcov, ktorí uchopili svoje remeslo tak ako nikto iný. Pričom ich dobré meno prekročilo hranice regiónu a tvorba prenikla až do umenia. Konferencia načrtne víziu rozvoja remesiel v modernej dobe s využitím inovácií ako digitalizácia. Práve tá pomáha posunúť prezentáciu remeselníkov, ale aj inštitúcií rôzneho rozsahu, na svetovú úroveň,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Na konferencii sa bude hovoriť napríklad o úspešnej revitalizácii zámku Jedenspeigen a to od začiatku rekonštrukcie až po užívanie. Hostia zasvätia návštevníkov do tajov drotárstva ako i hrnčiarskeho cechu v Modre, či prezradia viac o digitalizácia v Malokarpatskom osvetovom stredisku v Modre. A to je len časť z prezentácií, ktoré si organizátori pripravili.

Bratislavský samosprávny kraj participuje na projekte „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (HERITAGE SK-AT) v rámci operačného programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika - Rakúsko 2014-2020. Jeho cieľom je využitie kreatívneho potenciálu a daností cezhraničného regiónu na rozvoj a sprístupnenie prírodného a kultúrneho dedičstva, podporu komunitného rozvoja a rozvoj cestovného ruchu. Spoločný projekt HERITAGE SK-AT prináša okrem odborných stretnutí, výmeny informácií a skúseností aj organizáciu troch projektových konferencií. Tento rok nadviaže na prvú projektovú konferenciu z roku 2017 s názvom Tradícia keramiky v bratislavskej župe a možnosti jej kreatívnej reflexie. Záverečná konferencia sa potom uskutoční pri príležitosti otvorenia zrekonštruovaného areálu kaštieľa a záhrady Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

Autor: (Lucia FORMAN, hovorkyňa BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení plesov a festivalov
Cez víkend sa v Bratislave predstaví netradičný Festival iránskych filmov, priestor na osobné stretnutia ponúkne Festival podnikania. Sobotňajšia noc sa bude v Senci a v Plaveckom Štvrtku niesť v plesovom duchu.
viac
05.04.2017
Konferencia o koncepcii dopravy pre verejnosť
Bratislavský samosprávny kraj organizuje odbornú konferenciu, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok na bratislavskom Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici.
viac
23.11.2017
Odborníci o rozvoji vidieka
Bratislavský samosprávny kraj a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka SR pre Bratislavský kraj zorganizovali v poradí tretiu Konferenciu rozvoja vidieka Bratislavského kraja 2017. Bola určená najmä pre prijímateľov z oblasti vidieka a konala sa 23. novembra v hoteli na Seneckých jazerách.
viac
04.10.2018
Výzva pre malé projekty otvorená
BSK je od roku 2016 členom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh s ručením obmedzeným. To 3. septembra 2018 vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %