Nedeľa 15.12.2019
Dnes má meniny 
Ivica
°C
17.09.2019 12:07

Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia


Ilustračný výrez pozvánky


Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.


SMART CITY sa zameriava na podporu dialógu medzi odborníkmi so znalosťami z rôznych odborov s cieľom rozvíjať udržateľné mestá, ktoré sú zároveň čo najlepšími mestami na život.

Podľa Európskej Únie je koncept SMART CITY kľúčovým prvkom pre jej úspešné fungovanie. V mestách dnes totiž žijú viac než dve tretiny obyvateľov, ktorí spotrebujú približne 80 % energie a vyprodukujú až 85 % európskeho hrubého domáceho produktu. Mestá sa tak stávajú rodiskom výziev ako napríklad znečistenia životného prostredia, sociálnych nerovností, dopravných obmedzení, čo spôsobuje pretrvávajúce spoločenské, hospodárske, či environmentálne problémy.

Diskutovať preto budeme na témy spojené s podporou zavádzania inovatívnych technológií, modernou dopravou, plánovaním, využívaním obnoviteľných zdrojov energie, znížením nepriaznivých dôsledkov urbanizácie či podporou kultúrno-kreatívneho priemyslu v meste.

TREND konferencia SMART CITY prinesie odpovede a inšpirácie od expertov z fachu, ktorým sa napriek všetkej dynamike darí vracať do mestského života rovnováhu a podporovať kreativitu obyvateľov. Medzi spíkrami SMART CITY 2019 budú aj:

Igor Wzoš - predseda predstavenstva, Slovak Smart City Cluster

Radoslav Markuš - head of e-mobility, Západoslovenská energetika

Michal Kaliňák - hovorca, tajomník rady expertov, ZMOS

Jozef Pecho - klimatológ, Slovenský hydrometeorologický ústav

Zuzana Hudeková - krajinná architektka, MČ Bratislava-Karlova Ves

Príďte si s nami podiskutovať o nových smart riešeniach už budúci týždeň 24. Septembra 2019.

 

Autor: (trend)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.06.2016
Nové perspektívy v medzinárodnej spolupráci
Spolupráca slovenských miest a regiónov so zahraničnými partnermi so sebou prináša výhody pre samosprávy, ich obyvateľov aj lokálnu ekonomiku.
viac
05.04.2017
Konferencia o koncepcii dopravy pre verejnosť
Bratislavský samosprávny kraj organizuje odbornú konferenciu, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok na bratislavskom Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici.
viac
22.05.2017
Na konferencii Metro ON LINE predstaví Atos víziu miest budúcnosti
Inteligentné mestá sa týkajú aj Slovenska. Spoločnosť Atos, líder v oblasti digitálnej transformácie, na konferencii Metro ON Line, ktorá sa koná od 24. do 26. mája, predstaví možnosti ako aj v bežných slovenských podmienkach vybudovať „smart city“.
viac
26.10.2019
R. Rybníček: Niektoré kompetencie by mali zo štátu prejsť na územia a regióny
Riadiace veci a hospodárske politiky by sa mali z vlády a štátu preniesť na územia a regióny. Štát by mal riešiť hlavne bezpečnosť, spravodlivosť, prokuratúru a justíciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %