Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
03.08.2022 01:30

Handlová zabezpečí rekonštrukciu dvojice ciest za približne 82 000 eur


Ilustračná snímka: (tasr).


Oproti pôvodne odhadovaným nákladom ušetrí na čiastočných opravách Jánošíkovej ulice a komunikácie v Novej Lehote na základe výsledku verejného obstarávania tisíce eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


Rekonštrukcii Jánošíkovej ulice predchádzala petícia obyvateľov, ktorí sa sťažovali na jej zlý až havarijný stav. "Cesta sa nachádza v okrajovej časti mesta a okrem jej obyvateľov ju využívajú aj záhradkári z blízkej záhradkárskej osady," pripomenula Paulínyová.

Investícii na jednej z ciest v Novej Lehote podľa nej zase predchádzal zámer mesta vybudovať v centre tejto mestskej časti autobusovú zástavku s príslušenstvom malého námestia. Lehoťania ale dali prednosť rekonštrukcii cesty.

Verejné obstarávanie na komunikácie spustilo mesto v máji tohto roka. "Predpokladanú hodnotu zákazky na Jánošíkovú ulicu stanovilo na 88 000 eur a cesty v Novej Lehote na 35 000 eur. Cena po súťaži na Jánošíkovú ulicu predstavuje viac ako 49 000 eur a v Novej Lehote viac ako 32 000 eur," vyčíslila Paulínyová.

Dodávateľom prác je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť Strabag, rekonštrukciu má zabezpečiť do dvoch mesiacov od podpisu zmluvy. "Na Jánošíkovej ulici použije betón s kovovými konštrukciami a opravovať bude niekoľko najhorších úsekov s plochou celkom 561 štvorcových metrov, v Novej Lehote použije asfalt a zrekonštruuje súvislú časť vozovky medzi domami s číslami 136 až 142," dodala hovorkyňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2016
Handlová ide rekonštruovať mestské komunikácie za viac ako 2,8 milióna eur
Na viac ako 2,8 milióna eur vyčíslila handlovská samospráva celkovú investíciu do postupnej rekonštrukcie mestských komunikácií a chodníkov na území Handlovej.
viac
24.11.2017
V Handlovej finišujú s rekonštrukciou komunikácií
V Handlovej finišujú s projektom väčšej rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov vo viacerých častiach mesta. Samospráva zároveň investovala financie aj do opravy parkovísk. Celá investícia ju vyšla na takmer 1,5 milióna eur.
viac
23.06.2021
B. Bystrica chystá najväčšiu rekonštrukciu miestnych komunikácií
Zatiaľ, čo sa v súčasnosti zameriava pozornosť na rekonštrukciu Hornej ulice, Partizánskej cesty a Javorníckej ulice, ktoré sú už v rukách zhotoviteľa, mestské zastupiteľstvo schválilo návrh na vyčlenenie sumy vo výške 5 000 000 eur na ďalšiu rekonštrukciu najvyťaženejších ciest v Banskej Bystrici.
viac
22.07.2021
Trenčiansky samosprávny kraj začal s opravami ciest v okrese Myjava
V okrese Myjava sa začala rekonštrukcia viacerých ciest tretej triedy v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Informoval o tom hovorca mesta Myjava Marek Hrin.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %