Štvrtok 12.12.2019
Dnes má meniny 
Otília
°C
20.09.2019 12:50

Dokončenie cyklotrasy medzi Martinom a Vrútkami si vyžiada 1,93 milióna eur


Ilustračná snímka, zdroj: turieconline


Cyklotrasu medzi Martinom a Vrútkami dokončia počas 17 mesiacov, pričom celkový rozpočet projektu je 1,93 milióna eur.


Mesto Martin sa bude na spolufinancovaní podieľať piatimi percentami z oprávnených výdavkov, čo predstavuje sumu 96.586 eur. Primátor Martina Ján Danko o tom informoval v utorok po odovzdaní staveniska spoločnosti Doprastav.       

"Som naozaj rád, že aj napriek počiatočným problémom, dlhému verejnému obstarávaniu a podrobným kontrolám tu stojíme a odovzdávame stavenisko jednej z najočakávanejších stavieb v našom meste. Na projekt je uvoľnený grant 1,8 milióna eur, s päťpercentným spolufinancovaním mesta Martin, čo je necelých 100.000 eur. Myslím si, že pre Martinčanov to je veľmi dobrá investícia," povedal Danko.

Primátor Vrútok Branislav Zacharides pripomenul, že výstavba cyklotrasy sa začala po viac ako dekáde rokovaní a príprav. "Cyklisti, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky, nás opakovane upozorňujú na veľmi nebezpečné úseky medzi Vrútkami a Martinom. Tým pádom je aj mobilita na bicykloch veľmi obmedzená. Martinčania pritom potrebujú cestovať do Vrútok, napríklad na železničnú stanicu. A Vrútočania do Martina – do škôl, do nemocnice, za službami. Cyklotrasa vytvára alternatívu pre všetkých, ktorí nevyhnutne nepreferujú automobil a dokážu si sadnúť aj na bicykel," podotkol primátor Vrútok.       

"Dnes spúšťame výstavbu trasy v dĺžke 2,79 kilometra, ktorá bude v súlade s aktuálnou technickou normou obojsmerná - 2,15 metra až tri metre široká. Šírka navrhnutej trasy reaguje na okolité priestorové podmienky. Povrchovo bude upravená asfaltobetónom. Pozdĺž trasy bude umiestnených päť cyklistických odpočívadiel a súčasťou oddychových zón bude drobný mobiliár. Z pohľadu prírody bude rešpektovaný minimálny zásah do zelene a životného prostredia," ozrejmil riaditeľ závodu Žilina spoločnosti Doprastav Martin Beniač.       

Cyklotrasa Martin - Vrútky bude vo Vrútkach plynule nadväzovať na zámer Žilinského samosprávneho kraja vybudovať prepojenie horného Považia s regiónom Turca cyklotrasou Žilina - Vrútky – Martin.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Dlhodobo nezamestnaným chce dať mesto prácu v novej spoločnosti
Žiarska samospráva chce založiť obchodnú spoločnosť, v ktorej chce dať šancu pracovať dlhodobo nezamestnaným obyvateľom mesta a naučiť ich tak pracovným návykom.
viac
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
28.09.2016
ŽSK dostavia ďalšiu časť cyklotrasy BikeKia, ktorá spája dva hrady
Zmluvu o poskytnutí grantu na dostavbu ďalšieho úseku cyklotrasy BikeKia, ktorá spája hrady Budatín a Strečno, v pondelok (26. 9.) podpísali podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jozef Štrba a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
viac
22.03.2017
Vesmír očami detí 2017 – vyhodnotenie výtvarnej súťaže
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja zorganizovalo regionálne kolo XXXII. ročníka celoslovenskej postupovej výtvarnej súťaže pre žiakov materských, základných a základných umeleckých škôl Vesmír očami detí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %