Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
31.10.2022 04:15

Bývalý ovčín v susedstve kaštieľa prestavajú na kultúrne centrum


Budova bývalého ovčína. Snímka zdroj: (tasr).


V Ostrej Lúke v okrese Zvolen sa po nedávnej obnove kaštieľa Ostrolúckych dočká rekonštrukcie aj susedná budova bývalého ovčína. Objekt kedysi spravovali zamestnanci štátnych majetkov, dnes ho vlastní obec.


"Budovu plánujeme obnoviť v spolupráci s majiteľom kaštieľa Ostrolúckych, ktorý sám prišiel s týmto návrhom. Obecné zastupiteľstvo mu nedávno schválilo aj jej prenájom," uviedol starosta Juraj Jelok.

Majiteľ kaštieľa sa má nájomnou zmluvou zaviazať, že objekty zrekonštruuje podľa už vypracovanej projektovej dokumentácie. Objekt by mal následne slúžiť nielen pre neho, ale aj pre obec ako centrum na rôzne kultúrne podujatia.

Počíta sa tiež s odkrytím ruiny tzv. horného kaštieľa, ktorá má byť zakonzervovaná v náznakovej rekonštrukcii múrov, pričom poslúži ako informačný a parkový objekt.

Starosta predpokladá, že budovy budú zrekonštruované a otvorené do dvoch rokov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2019
V Jakubovej Voli vznikne multispoločenské a kultúrne centrum
Multispoločenské a kultúrne centrum, ktoré má vzniknúť v obci Jakubova Voľa v Sabinovskom okrese, bude slúžiť na rôzne spoločenské aktivity pre mládež a seniorov. Obec uspela s cezhraničným projektom, ktorý realizuje spolu s Ukrajinou.
viac
03.06.2020
Ikonický "Vihorlat" dostane novú podobu
Jedna z emblematických budov na Námestí slobody v Humennom sa po rokoch dočká rekonštrukcie. "Vihorlat", starším ročníkom známy aj ako "u Sodomku", získa v prvej fáze svojej rekonštrukcie novú fasádu, okná i strechu. Z chátrajúcej budovy má vzniknúť spoločensko-kultúrne centrum.
viac
12.09.2020
SK 8: S ministerstvom kultúry sme začali rokovať o nových eurofondoch
Systém čerpania nových eurofondov bude založený na partnerstve medzi štátom, krajmi, mestami, obcami a sociálno-ekonomickými partnermi.
viac
03.05.2021
Bufet na Partizánskej lúke zrekonštruujú, mesto tu zvažuje aj klzisko
Bufet pri amfiteátri na Partizánskej lúke v Bratislave čaká rekonštrukcia. Mestské lesy v Bratislave už vyhlásili súťaž na stavebné práce, ktoré zahŕňajú rekonštrukciu budovy, úpravu spevnených plôch v okolí i vegetačné úpravy za odhadovaných 216 393 eur bez DPH.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %