Utorok 04.08.2020
Dnes má meniny 
Dominika, Dominik
°C
24.07.2016 12:48

Bicykluje srdcom a motivuje silou


Správca nadácie TA3 Peter Káčer.


Správca nadácie TA3 Peter Káčer sa už po tretíkrát pripravuje na charitatívnu jazdu bicyklom po Slovensku.


S partiou nadšencov a svojím trojkolesovým bicyklom na prelome letných prázdnin navštívi niekoľko regiónov východného Slovenska. Pripravovaný ročník podujatia je nový nielen tým, že minuloročná trasa „TA3 – Tatry“ bola zmenená na „Tatry – Tatry“, čo je jazda hlavne po východe Slovenska, ale aj spoluprácou so Združením miest a obcí Slovenska.

„Na novú trasu som sa pripravoval celý rok. Nešlo iba o kondičné tréningy, ale aj vytypovanie nových úsekov, no aj miest, ktoré chceme s cyklotúrou navštíviť,“ hovorí o zámere Peter Káčer. Podľa jeho slov je pripravených 7 zastávok, ktoré budú aj prezentáciou jedinečností východného Slovenska. „Tohtoročnú púť začneme 1. augusta v Štrbskom Plese, odkiaľ pôjdeme do Starej Ľubovne. Ďalší deň navštívime Bardejov. Potom nás bude čakať trasa Svidník – Medzilaborce. Odtiaľ máme naplánovanú cestu zo Sniny do Michaloviec. V piatok 5. augusta sa budeme tešiť na návštevu obcí na trase z Nižnej Myšle do Kapušian. V Prešove bude štartovať etapa smerom do Levoče a následne 7. augusta ukončíme turné cestou z Popradu späť na Štrbské Pleso. Bude to náročné, ale verím, že aj radostné,“ približuje trasu správca nadácie.

Podľa predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Michala Sýkoru je dobré, že Združenie miest a obcí Slovenska spolupracuje na aktuálnom ročníku charitatívnej cyklotúry. „Petra Káčera si veľmi vážim za jeho neuveriteľnú silu a pokoru, ktorú doposiaľ preukázal, pretože je obdivuhodné, ako človek odkázaný od pomoci iných vie a chce pomáhať ďalším ľuďom. Budem veľmi rád, keď mestá a obce, ktoré v priebehu týždňa navštívi, privítajú jeho, ale aj celý pelotón svojou srdečnosťou a ešte väčšiu radosť budem mať z každého, kto svojou darcovskou esemeskou pomôže tým, ku ktorým osud nebol taký štedrý ako k nám ostatným,“ apeluje Michal Sýkora.

Združenie miest a obcí Slovenska podporuje toto už tradičné podujatie „Káčer na bicykli“, ktoré považuje za príležitosť pomôcť odkázaným ľuďom a zároveň za možnosť jedinečnej prezentácie krás našich regiónov.

V poradí tretí ročník charitatívneho podujatia „Káčer na bicykli“ sa uskutoční v dňoch 1. – 7. augusta 2016. O trase aj zastávkach pelotónu budeme informovať na web stránkach ZMOS a Obecných novín a tiež v printovom vydaní dvojtýždenníka.

Autor: Michal Kaliňák


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.08.2016
Dnes odštartoval tretí ročník charitatívnej tour Nadácie TA3 Káčer na bicykli
Veselý, odhodlaný, natrénovaný. Správca Nadácie TA3 Peter Káčer prejde na svojom špeciálnom bicykli za 7 dní 7 etáp - z Vysokých Tatier naprieč východným Slovenskom a späť do Vysokých Tatier.
viac
18.06.2017
Takmer 250 kilometrov pomoci
V poradí 4. ročník charitatívnej cyklojazdy po Slovensku „Káčer na bicykli 2017“ sa blíži. Podujatie sa uskutoční v dňoch 25. júna – 1. júla 2017. Počas siedmich etáp prejde 245 kilometrov, ktoré budú o pomoci iným, no aj prezentácii navštívených samospráv.
viac
06.07.2018
Tretí ročník podujatia Chovateľský deň v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica
Chovateľský deň v skanzene sa tento rok koná v nedeľu 15. júla 2018, opäť v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. Toto celodenné podujatie ponúka možnosť na jednom mieste vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby.
viac
07.10.2018
Tretí ročník Tour de Tokaj aj so zlatým Jozefom Metelkom
Len raz v roku majú bežci a cyklisti možnosť vyskúšať si trasu vedúcu cez tokajské vinice. Týždeň po košickom maratóne - 13. októbra 2018 - sa uskutoční tretí ročník rastúceho podujatia Tour de Tokaj. To spája krásu športu s krásou Košického regiónu a chuťou pravého tokajského vína.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %