Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
14.05.2024 02:05

BDC pripravuje Dobrobranie, prvý festival dobra na Slovensku


DOBRObranie 2024. (Zdroj: BDC)


Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) pripravuje podujatie s názvom Dobrobranie 2024, teda prvý festival dobra na Slovensku. Uskutoční sa na konci národného Týždňa dobrovoľníctva 25. mája v Sade Janka Kráľa.


Jeho hlavnou úlohou je predstaviť neziskové organizácie, ich poslanie či pomoc občianskej spoločnosti.         

"Neziskové organizácie, ktoré bežne pracujú s cieľovou skupinou zdravotne a sociálne znevýhodnených detí, prinesú ich najobľúbenejšie aktivity, ako napríklad montessori dielne či bocciu," približuje riaditeľka BDC Michaela Bagalová.         

Okrem aktivít pre deti predstavia neziskové organizácie návštevníkom napríklad aj výhody upcyklovania alebo ich naučia hrať spoločenské hry. Pripravené budú aj rikše, vyrábať sa budú taktiež edukačné pomôcky pre projekt Omamy. Predstaví sa napríklad Organizácia muskulárnych dystrofikov, združenia Samaria, Zvieratkovosk a Cesta von, nadácia Spolu s odvahou či materské centrum Budatko.         

Podujatie okrem aktívnej zábavy pre deti spojí aj Trh dobrovoľníctva. Záujemcovia o pomáhanie na ňom nájdu aktuálne dobrovoľnícke príležitosti.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
Centrum Banskej Štiavnice rozžiari festival Illumination
Historické centrum mesta sa v sobotu (18. 6.) v noci celé rozžiari vďaka multimediálnemu festivalu svetla Illumination - Banská Štiavnica.
viac
24.07.2016
Festival Východná prezentuje ľudovú kultúru už 62. rokov
Najstarší a najväčší folklórny festival na Slovensku - Východná, považujú mnohí za synonymum tradičnej ľudovej kultúry Slovákov. Podľa Zuzany Račkovej z Národného osvetového centra účinkovali v 62. ročníkoch desaťtisíce folkloristov a navštívili ho státisíce ľudí.
viac
23.08.2016
Nový festival v Nitrianskom Rudne priblíži pastiersku kultúru
Pasenie oviec a salašníctvo, ktorému sa v minulosti venovali obyvatelia belanskej doliny na hornej Nitre, priblíži Festival pastierskej kultúry. Prvý ročník podujatia sa uskutoční 27. augusta od 10. hodine pri priehrade v Nitrianskom Rudne (okres Prievidza).
viac
15.03.2022
Hontiansku parádu Hrušov tento rok obec pripravuje
Letný folklórny festival Hontiansku parádu Hrušov v okrese Veľký Krtíš tento rok obec pripravuje. Potvrdila to Mária Augustínová z hrušovského obecného úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %