Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
6°C Bratislava
08.07.2018 02:00

Župa podporuje akademickú obec


Ilustračná snímka


Bratislavský samosprávny kraj chce do regiónu prilákať zahraničné inovatívne subjekty a investorov, preto pripravil video, ktoré predstavuje Bratislavský kraj ako vysoko inovatívny región, ako významné centrum vedy, výskumu a inovácií.


 „V krátkom videu sa prezentujú najlepšie vedecko-výskumné výsledky akademickej obce v regióne. Cieľom je zahraničným subjektom odprezentovať kvalitnú vedecko-výskumnú základňu v regióne, a tým pozvať zahraničné akademické inštitúcie, zahraničné priemyselné a inovačné spoločnosti na spoluprácu,“ odôvodnil bratislavský župan Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj patrí podľa hodnotenia Regional Innovation Scoreboard do kategórie regiónov s označením silný inovátor s kvalitnou sieťou vedecko-výskumných inštitúcii. Napriek vysoko kvalitným výsledkom vedecko-výskumných inštitúcií (univerzít a Slovenskej akadémie vied) majú tieto inštitúcie problém so zviditeľnením sa na európskej úrovni a prilákať ďalšie inovatívne subjekty do regiónu. V zmysle záverov zo stretnutia Rady pre implementáciu Inovačnej stratégie Bratislavského samosprávneho kraja, sa Úrad BSK rozhodol napomôcť spropagovať výsledky akademickej obce formou promo videa, v ktorých sa prezentujú Ekonomická univerzita v Bratislave, Univerzita Komenského v Bratislave- Vedecký park Univerzity Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita  - Univerzitný vedecký park Science City Bratislava, Slovenská zdravotnícka univerzita a Slovenská akadémia vied - Univerzitný vedecký park pre biomedicínu Bratislava. Video je spracované v slovenskej, anglickej a nemeckej jazykovej mutácií a budú zaslané propagovaným inštitúciám a v rámci spolupráce s Ministerstvom zahraničných vecí SR rozposlané aj na slovenské veľvyslanectvá a ambasády v EÚ. Jednotlivé subjekty budú môcť využiť spracované video na propagáciu bratislavského kraja pred domácimi a zahraničnými akademickými, ako aj priemyselnými a inovatívnymi spoločnosťami hľadajúcich partnerov na vedu a výskum. Veríme, že aj touto cestou BSK napomôže väčšiemu zapojeniu slovenských vedecko-inovatívnych inštitúcií v medzinárodných programoch ako napr. Horizont 2020, či programoch pripravovaných na ďalšie programové obdobie čerpania eurofondov.

Propagačné video je dostupné na webe BSK ako aj na youtube kanáli BSK.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.06.2016
Tematická cyklotrasa povedie cez územia štyroch žúp
Vybudovanie tematickej cyklotrasy na území štyroch prihraničných žúp je cieľom medzinárodného projektu Sacra Velo.
viac
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
18.04.2017
Župa rozdelila na dotáciách viac ako dva milióny eur
Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom XXV. pracovnom zasadnutí 31. marca schválili návrhy na poskytnutie dotácií pre rok 2017 z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
viac
21.08.2017
BSK: Župa nesúhlasí so zmenou stavby križovatky Triblavina pred dokončením
Bratislavský samosprávny kraj nesúhlasí s nevybudovaním kolektorov pri budovaní diaľničnej križovatky Triblavina. Župa posiela Ministerstvu dopravy a výstavby SR list so zamietavým stanoviskom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %