Pondelok 19.11.2018
Dnes má meniny 
Alžbeta
2°C Bratislava
15.03.2016 10:00

ŽSK vybuduje v Spojenej škole na Rosinskej ceste športové centrum


V Spojenej škole na Rosinskej ceste má vyrásť športové centrum. (Foto: googlemaps)


Moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne študentom aj obyvateľom Žiliny priestor pre športové vyžitie, chce Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vybudovať v Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline.


"Odkedy sa ŽSK stal zriaďovateľom stredných škôl, je naším cieľom investovať do budov a zariadení, ktoré do tej doby nikto v potrebnej miere nemodernizoval. Generačný dlh, ktorý sme spolu so školami prevzali, sa nám darí znižovať aj v prípade Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline. Od roku 2006 sme do rôznych stavebných prác investovali už 1,6 milióna eur a výsledky tak môžeme vidieť napríklad aj priamo na budove internátu, ktorý minulý rok prešiel rekonštrukciou od zateplenia až po kompletnú výmenu okien," uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa riaditeľky Spojenej školy na Rosinskej ceste Márie Wienerovej je súčasťou školy okrem Strednej odbornej školy drevárskej aj jediné Športové gymnázium v pôsobnosti ŽSK. "Našim žiakom bol i cyklista Peter Sagan alebo úspešná snoubordistka Klaudia Medlová, ktorá je reprezentantkou Slovenskej republiky. A aj dnes sa môžeme pochváliť ďalšími nadanými a talentovanými športovcami, reprezentujúcimi nielen našu školu, ale celé Slovensko. Máme úspešných cyklistov, futbalistov, plavcov či tenistov," podotkla Wienerová. 

Vyrastie centrum športu

Cieľom ŽSK je preto vybudovať v Spojenej škole moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne nielen študentom, ale aj všetkým obyvateľom Žiliny priestor a možnosti na športové vyžitie. "Po investícii 237.000 eur na rekonštrukciu internátu plánujeme v tomto roku aj obnovu športovej haly. Na území krajského mesta je to jediná funkčná hala tohto typu, ktorá dokáže poňať divákov, športovcov a rôzne druhy športových zápasov či tréningov. Predpokladáme s finančnými nákladmi 800.000 eur, vďaka ktorým dostane budova novú tvár a stane sa dôstojným miestom pre šport v Žiline," dodal Blanár. Doplnil, že v tomto roku sa okrem rekonštrukcie haly uskutočnia na Rosinskej ceste aj ďalšie významné práce na obnove. Vo výške 100.000 eur sa už začala rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a za 120.000 eur vybuduje škola i novú kanalizáciu. "Obnova našich škôl je často náročná, pretože si vyžaduje vysoký objem financií, no postupujeme krok po kroku a aj vďaka podpore vlády, eurofondov či ďalších grantových programov môžeme pre študentov neustále zlepšovať podmienky na vzdelávanie a voľnočasové aktivity," uzavrel predseda ŽSK.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2017
Žilina opäť podporí aktivity občanov a občianskych združení
Mesto Žilina v tomto roku podporí aktivity občanov a občianskych združení, a to až vo výške 296 000 eur. Záujemcovia sa môžu uchádzať o finančnú podporu v oblastiach: kultúra, vzdelávanie, šport, sociálna a zdravotná oblasť a životné prostredie.
viac
03.08.2017
Detské jasle v pôsobnosti mesta majú stále voľné kapacity
Kapacita detských jaslí v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina nie je k dnešnému dňu naplnená a rodičia, prípadne zákonní zástupcovia majú stále možnosť prihlásiť dieťa od dovŕšenia jedného roka do troch rokov veku do jaslí. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
23.02.2018
Historická zóna mesta nie je určená pre autá
Mestská polícia rieši prípady nepovolených vjazdov a stojace autá v historickom centre Žiliny. Nedávno sa ukončila dopravno-bezpečnostná akcia, v rámci ktorej sa mestskí policajti zamerali na porušovanie zákazu státia automobilov v centre mesta a na vozidlá v pešej zóne bez platného oprávnenia.
viac
17.09.2018
Levickí seniori súťažili na olympiáde
V utorok 11. septembra 2018 sa v priestoroch mestského športového areálu stretli všetci aktívni seniori z mesta, aby si spoločne zmerali sily na 3. ročníku Športovej olympiády seniorov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.51 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.78 %