Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
27.10.2018 11:35

Zrekonštruovaná budova prinesie úspory i lepšie prostredie na prácu


Na snímke budova obecného úradu a kultúrneho domu v obci Kunova Teplica v okres Rožňava po rekonštrukcii a zateplení 24. októbra 2018. EASYFOTO TASR - Branislav Caban


Úspory pri prevádzke budovy aj lepšie prostredie pre úradníkov i občanov zabezpečí samospráve obce Kunova Teplica v okrese Rožňava zrekonštruovaná budova obecného úradu a kultúrneho domu, ktorú v stredu slávnostne odovzdali do užívania.


 Ako TASR informovala starostka dediny Eva Gyenesová, na obnovu získali z výzvy Ministerstva životného prostredia SR 130.000 eur a ďalších 7000 eur pridali ako spolufinancovanie.       

„Pre nás, maličkú obec s vysokou nezamestnanosťou v strede Gemera, je to obrovská pomoc. V rámci rekonštrukcie sme vymenili všetkých 52 okien a šesť dverí. Celá budova bola zateplená a obnovila sa aj fasáda,“ vymenovala starostka s tým, že šlo o prvú veľkú rekonštrukciu tohto objektu po 35 rokoch. Dodala, že priestory kultúrneho domu využívajú aj miestni ochotníci, ktorí budú mať vďaka obnove lepšie podmienky na svoju činnosť.       

Podľa ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa, ktorý sa na odovzdaní budovy zúčastnil, je tento projekt prínosný z viacerých aspektov. „Jednak z environmentálneho hľadiska je už samotné zníženie energetickej náročnosti takejto veľkej budovy prínosom. Samozrejme, je to prínos aj pre obec a ľudí, ktorí žijú v tomto regióne, lebo fakt je krásna a obnovená. Je cítiť, že je to nové,“ konštatoval minister.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
Rekonštrukcia ušetrí mestu vyše stotisíc eur ročne
Liptovskomikulášska radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. V súčasnosti už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii.
viac
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
28.11.2017
Do rekonštrukcie obecného úradu v Bátke investujú vyše 100 000 eur
Zateplenie a nová fasáda i strecha pribudnú na budove obecného úradu v obci Bátka v Rimavskosobotskom okrese v rámci aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcie.
viac
26.02.2018
Budova mestského úradu vo Vrábľoch prechádza rozsiahlou rekonštrukciou
Budova Mestského úradu vo Vrábľoch prechádza v týchto dňoch rozsiahlou rekonštrukciou. Rekonštrukčné práce sú realizované za plného chodu úradu, s čím súvisia zmeny vo fungovaní úradu. Jednotlivé pracoviská sú podľa potreby presťahované do iných priestorov v budove mestského úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %