Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-6°C Bratislava
16.01.2018 06:00

Žihadielko je späť!


Detské ihrisko Žihadielko.


V lete vyrastie na Slovensku ďalších 10 detských ihrísk Žihadielok. O tom kde, rozhodnú v hlasovaní ľudia.


Viac ako štyri milióny odovzdaných hlasov, 20 víťazných miest a 20 ihrísk v hodnote takmer 1,75 milióna eur. Taká je doterajšia bilancia projektu Žihadielko, ktorého tretí ročník sa oficiálne začal v pondelok 15. januára. O tom, kde Lidl v lete postaví ďalších 10 ihrísk, rozhodnú v hlasovaní opäť ľudia.

Možnosť zúčastniť sa dostali tentokrát aj víťazi z prvých dvoch ročníkov, ktorí sa stretnú v spoločnej kategórií. „Žihadielko je projekt, ktorý spája – rodiny a dokonca celé mestá. Odozva za doterajšie dva ročníky bola mimoriadne pozitívna. Žihadielka sa nachádzajú v dvadsiatich mestách po celom Slovensku a deti sa na ne rady vracajú, trávia svoj voľný čas na čerstvom vzduchu spolu so svojimi rodičmi a priateľmi. Moderných a bezpečných ihrísk stále nie je v našich mestách dosť, a preto opäť všetkých – veľkých i malých – pozývame do sveta Včielky Maji,” povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

O ihriská budú súperiť mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo bude 74 lokalít súperiť v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017.

Hlasovanie bude prebiehať v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získajú vždy prvé dve lokality. Hlasovanie verejnosti bude prebiehať na stránke www.zihadielko.sk od 15. januára do 28. februára 2018 (23:59:59). Jedinou podmienkou je registrácia na spomenutom webe. Užívateľ registráciu potvrdí overovacím kódom, ktorý mu bude zaslaný vo forme bezplatnej SMS na zadané mobilné telefónne číslo patriace operátorovi v rámci Slovenska. Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín označiť svojho favorita. Jeden hlas navyše je možné každý deň získať za zvládnutie jednoduchej online hry.

Priebežné poradie bude zverejnené a (s výnimkou posledného týždňa) pravidelne aktualizované na stránke www.zihadielko.sk. Víťazi budú známi najneskôr 14. marca. Na www.zihadielko.sk je k dispozícii na stiahnutie logo či rozhlasový spot k projektu, ako aj plagáty či posty na sociálne siete pripravené pre konkrétne mestá.

Pre hlasujúcich sú pripravené aj prehľadné a zaujímavé štatistiky. Novinkou na stránke je každý týždeň nová "Vilkova výzva", za splnenie ktorej môžu súťažiaci získať skvelé výhry pre deti.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od dvoch do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – dva až 6 rokov a šesť až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maji a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota jedného ihriska je 87 000 eur.

Prehľad doterajších víťazov (zoradených abecedne)

2016: Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Dolný Kubín, Myjava, Pezinok, Sereď, Stropkov, Šahy, Šaľa, Vrbové

2017: Galanta, Handlová, Levice, Modra, Piešťany, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Tvrdošín

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2016
V Rači začína projekt Adoptuj si ihrisko
Občania teraz majú možnosť adoptovať si niektoré z verejných detských ihrísk a stať sa ich správcami.
viac
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
17.12.2018
Verejnosť hlasuje za najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018
Verejnosť môže od 14. decembra do 13. januára budúceho roka rozhodnúť o najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja. V online ankete si verejnosť vyberá NAJ zariadenia, zamestnancov a produkty cestovného ruchu.
viac
18.01.2019
O ďalších 10 Lidl ihrísk Žihadielok zabojuje 69 miest
Začiatok roka už tradične patrí úspešnej súťaži o detské ihriská, ktorú organizuje spoločnosť Lidl už po štvrtý raz. O tom, kde v roku 2019 vyrastú, opäť rozhodne verejnosť v hlasovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %