Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
15.11.2018 10:52

Žiadosti o dotácie podajú Žilinčania už aj elektronicky


Ilustračná snímka, zdroj: www.abc.net.au


Mesto Žilina zjednoduší podávanie žiadostí o dotácie a umožní ich podávanie aj elektronicky. Po podpise memoranda o spolupráci mesta so združením WellGiving, ktoré participuje na projekte E-grantu o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.


Cieľom projektu je podľa nej uľahčenie procesu prijímania, spracovania i následnej kontroly žiadostí o dotácie. "Naším zámerom je zjednodušiť život všetkým, ktorí si podávajú žiadosti o granty či športové dotácie. Aj týmto krokom chceme čo najlepšie vyladiť náš dotačný systém. Verím, že E-grant sa nám podarí spustiť už v roku 2019. Verejnosť budeme o zmenách pri podávaní žiadostí včas informovať," uviedla vedúca Odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline Ingrid Dolníková.       

Mesto Žilina vyhlasuje grantové výzvy pravidelne už niekoľko rokov. "V tomto roku rozdelilo na projekty dovedna 138.000 eur. Finančná pomoc grantového systému išla predovšetkým na aktivity zamerané na rozvoj a podporu športu, vzdelávania, kultúry, ochranu životného prostredia a na sociálnu a zdravotnú oblasť. Ďalších 350.000 eur z mestského rozpočtu sa prerozdelilo na podporu športových klubov v systéme športových dotácií," dodala Zigová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2017
Jelšava musí vrátiť časť dotácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR požaduje od mesta Jelšava (okres Revúca) vrátenie časti dotácie, ktorú získalo na obnovu národnej kultúrnej pamiatky na Osvetové centrum vyšehradskej kultúry. Dôvodom sú nezrovnalosti v projekte.
viac
15.03.2017
Žilina opäť podporí aktivity občanov a občianskych združení
Mesto Žilina v tomto roku podporí aktivity občanov a občianskych združení, a to až vo výške 296 000 eur. Záujemcovia sa môžu uchádzať o finančnú podporu v oblastiach: kultúra, vzdelávanie, šport, sociálna a zdravotná oblasť a životné prostredie.
viac
17.10.2017
Rekoštrukcie prinesú škôlkam viac miest
Mesto Prešov získalo dotácie na rekonštrukciu ďalších dvoch materských škôl. Do škôlok na Čapajevovej a Važeckej ulici tak budú môcť prijať viac detí.
viac
16.11.2017
Výzvy na podporu kultúry a turizmu 2018 sú otvorené
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zverejnil 2. novembra 2017 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry a turizmu pre rok 2018. Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. decembra 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %