Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
07.11.2016 07:30

Žiaci župných škôl navaria v Bruseli


Žiaci v Bruseli. Snímka zdroj: (bsk).


Týždeň slovenskej kuchyne, ktorý sa začína dnešným dňom v Bruseli, ako súčasť oficiálnych aktivít pod záštitou Predsedníctva SR v Rade EÚ, predstaví zamestnancom európskych inštitúcií slovenské jedlá v podaní žiakov bratislavských župných škôl.


„Bratislavská župa aktívne podporuje duálne vzdelávanie a odbornú prípravu mladých ľudí. Jedným zo spôsobov je aj prezentácia ich zručností za hranicami krajiny,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Žiaci z bratislavských župných škôl, SOŠ gastronómie a hotelierstva na Farského 9 v Bratislave, Hotelovej akadémie na Mikovíniho 1 v Bratislave a SOŠ hotelových služieb a obchodu na Pántoch 9 v Bratislave, budú od pondelka variť v kantínach Európskej komisie. V pondelok 7. 11. 2016 sa v kantíne Beulie, kde sídli DG Regio, bude podávať polievka, ryba, pirohy a dezert. V utorok 8. 11. 2016 sa kuchári presunú do Berlaymontu, v stredu si môžu návštevníci prísť vychutnať slovenské študentské menu do DG AGRI. Na poslednom varení v budove Madou sa bude servírovať polievka, ryba, tofu a dezert.

Týždeň slovenskej kuchyne otvoria oficiálne 8. 11. o 12:30 v Berlaymonte podpredseda EK Maroš Šefčovič, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a za SK PRES veľvyslanec Alexander Micovčin.

 

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.06.2016
Župné školy súčasťou Európskeho samitu regiónov a miest
Počas „Župného štvrtku“ predstavili zástupcovia župy a škôl najprv výstavu fotografií študentov a následne aj program podujatia DANUBE UP 2016.
viac
10.09.2016
Víkend plný športu pre všetkých
Oslava športu, zdravého životného štýlu a prezentácia rôznych druhov športových aktivít. To všetko prinesie druhý ročník podujatia Bratislava, športujúce mesto, ktoré privíta športových nadšencov druhý septembrový víkend a to pod holým nebom v Sade Janka Kráľa.
viac
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
24.05.2017
Informovanosť mladej generácie je dôležitá
V pondelok sa začali Dni otvorených dverí Ústavu pamäti národa 2017, ktorých partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Počas piatich dní sa predovšetkým študenti stredných škôl oboznámia s činnosťou Ústavu pamäti národa a výsledkami práce jeho odborných zamestnancov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %